Alarm przed meczem Polska - Szwecja na Euro 2020! Szykuje się prawdziwe piekło

W środę 23 czerwca reprezentacja Polski zmierzy się ze Szwecją w meczu, który zadecyduje o tym, czy zespół Sousy do 1/8 finału Euro 2020. Z Sankt Petersburga dochodzą niepokojące prognozy. Spotkanie zostanie przy rekordowym upale, zapowiadane są także burze.

Jeszcze przed turniejem pojawiły się głosy, że problemem dla reprezentacji Polski będą upały, których kadrowicze mieli doświadczyć w czasie meczu Hiszpania - Polska rozgrywanym w Sewilli. O ile w tamtym przypadku pogoda była łaskawa, to już w najbliższym meczu Polacy prawdopodobnie doświadczą ekstremalnych upałów. 

Zobacz wideo Mural Sport.pl

Niepokojące wieść z Sankt Petersburgu. Ekstremalne upały podczas meczu Polska - Szwecja 

Obecnie w Sankt Petersburgu panuje fala upałów, co jest zjawiskiem niezwykle rzadkim w tamtym regionie Rosji. W poniedziałek o godzinie 10 czasu lokalnego temperatura sięgnęła 30,7 stopni Celsjusza, czym został pobity rekord ciepła w Sankt Petersburgu. W 2006 roku w mieście nad Newą termometry wskazały na 30,4 stopni Celsjusza. 

Zgodnie z prognozami fala upałów utrzyma się co najmniej do środy 23 czerwca, czyli dnia meczu Polska - Szwecja. Meteorolodzy wskazują, że o godz. 18:00, czyli w momencie rozpoczęcia spotkania temperatura będzie wynosić 32 stopnie Celsjusza, ale odczuwalna temperatura może wzrosnąć do 34-36 stopni Celsjusza. Według prognozy w tym dniu w Sankt Petersburgu możliwe są także lokalne burze i deszcze, które nie wpłyną jednak na ochłodzenie. Ba, wzmogą uczucie wilgotności w powietrzu, a to zła informacja dla piłkarzy obu drużyn. 

Euro 2020. O której godzinie decydujący mecz Polska - Szwecja? 

Mecz Polska - Szwecja w trzeciej kolejce fazy grupowej Euro 2020 w grupie E odbędzie się w środę 21 czerwca o godzinie 18:00 na Gazprom Arenie w Sankt Petersburgu. Mecz będzie transmitowany w TVP 1 oraz TVP Sport, a także na stronie sport.tvp.pl. Relacja tekstowa z meczu będzie dostępna na portalu Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE. O tej samej porze rozgrywany będzie drugi mecz grupy E Hiszpania - Słowacja

Gigantyczna wyprzedaż w Aliexpress! Sprzęt do ćwiczeń, ogrodu, ubrania nawet 70% taniej! Nie tylko podróbki!

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.