Zmiany tuż przed Euro 2020. Pierwszy przypadek piłkarza usuniętego z turnieju

Andriej Mostowoj, pomocnik reprezentacji Rosji, został odesłany na izolację po tym, po tym jak testy na obecność koronawirusa wskazały wynik pozytywny. Selekcjoner reprezentacji powołał już zmiennika w jego miejsce.

Reprezentacja Rosji dokonała zmian w swoim składzie na kilka godzin przed startem Euro 2020. W oficjalnym komunikacie opublikowanym przez rosyjską federację czytamy, że "sztab trenerski zdecydował się na włączenie do składu obrońcy Romana Jewgieniejewa. Andriej Mostowoj jest tym samym pierwszym piłkarzem, którego z gry na mistrzostwach Europy wykluczył koronawirus

Zobacz wideo "Sto lat..." zaśpiewali koledzy z drużyny dla Tomasza Kędziory. Obrońca reprezentacji Polski skończył 27 lat

Koronawirus w kolejnej reprezentacji. Tym razem Rosjanie musieli dokonać zmian tuż przed Euro 2020

To kolejny taki przypadek, gdy w składzie reprezentacji biorących udział w tegorocznych mistrzostwach Europy wykryto obecność koronawirusa. Poprzednio obóz treningowy przed Euro 2020 z tego samego powodu opuścił kapitan reprezentacji Hiszpanii, Sergio Busquets. Reszta zespołu została natomiast odesłana na izolację. 

Kilka dni temu niepokojące wieści przekazali również Szwedzi. Pozytywny wynik testu PCR wykazano u Dejana Kulusevskiego, na co dzień piłkarza Juventusu oraz gwiazdy drużyny narodowej. Reszta kadry musiała przejść obowiązkowe testy pod kątem kolejnych zakażeń. W obydwu przypadkach trenerzy, jak na razie nie zdecydowali, czy usunąć tych zawodników ze składu na Euro 2020.

Reprezentacja Turcji podczas treningu przed meczem otwarcia Euro 2020.Mecz otwarcia Euro 2020. Gdzie i o której oglądać Turcja - Włochy? [TRANSMISJA]

Rosja zmienia skład na Euro 2020

Andriej Mostowoj zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Rosji w październiku ubiegłego roku. Dotychczas 23-letni pomocnik rozegrał w barwach narodowych osiem spotkań i ani razu nie zapisał się na liście strzelców. Na co dzień Mostowoj występuje w Zenicie Sankt Petersburg, z którym zdobył w sezonie 2020/21 mistrzostwo kraju. W Premier Lidze wystąpił 26-krotnie, strzelił sześć goli i zanotował trzy asysty. 

W piątek 11 czerwca odbędzie się mecz otwarcia Euro 2020, w którym zmierzą się reprezentacje Turcji i Włoch. Rosjanie z kolei swoje pierwsze spotkanie rozegrają już w sobotę (12 czerwca) z obecnym liderem rankingu FIFA - reprezentacją Belgii. Starcie odbędzie się na stadionie w Sankt Petersburgu o godz. 21:00. Pozostałymi rywalami Grupy B selekcjonera Stanisława Czerczesowa są Dania oraz Finlandia.