Co za wpadka na żywo! Potężny trzask trofeum za mistrzostwo Europy [WIDEO]

Przyznawane za zdobycie mistrzostwa Europy trofeum Henriego Delaunaya w absurdalny sposób spadło na ziemię na Arenie Narodowej w Bukareszcie w czasie programu na żywo emitowanego przez telewizję "Realitat Plus". Przyczyną był silny podmuch wiatru.

Ważące osiem kg trofeum dla zwycięzcy turnieju finałowego mistrzostw Europy pojawia się w kolejnych miastach, które są gospodarzami imprezy Euro 2020. Ostatnio można było je zobaczyć w stolicy Rumunii, Bukareszcie, gdzie doszło do sporej wpadki.

Zobacz wideo Superliga to cios w Bayern Monachium, który radzi sobie finansowo. "Mogą się skazać na peryferie futbolu"

Puchar Henriego Delaunaya wylądował na ziemi. Dziennikarka nie ucierpiała, ale nie wiadomo, czy trofeum nie zostało uszkodzone

Podczas nagrywania programu na Arenie Narodowej w Bukareszcie w pewnym momencie zaczął wiać mocny wiatr, który najpierw przewrócił billboardy reklamowe, a te stojące przed nim trofeum przyznawane za mistrzostwo Europy - puchar Henriego Delaunaya. Reporterka telewizji "Realitatea Plus" Diana Sandru nie ucierpiała, ale z przerażeniem spojrzała na trofeum, które spadło z impetem na ziemię. Na razie nie podano żadnych informacji, czy trofeum zostało uszkodzone. Na filmie można zobaczyć, jak z wielką siłą wbija się ono w ziemię.

Po incydencie puchar został natychmiast podniesiony przez przedstawicieli Rumuńskiej Federacji Piłki Nożnej. Wpadka związana z trofeum odbiła się szerokim echem. "Nie jest dobrze postrzegana przez dziennikarzy" - czytamy na portalu realitatea.net.

Streszczenie instrukcji obsługi związanej z trofeum za ME liczy 172 strony. "Nie wolno nam go dotykać gołą ręką"

Po tym jak trofeum przybyło do Bukaresztu, osobą odpowiedzialną za nie był Catalin Barsan, który dostał wszelkie instrukcje, w jaki sposób należy się z nim obchodzić. - Mamy kompletną instrukcję obsługi, szkolenia i polerowania trofeum. Otrzymałem wszystkie substancje od UEFA, a także ściereczki, którymi musimy je wycierać, zarówno bawełniane, jak i z mikrofibry. Streszczenie instrukcji liczy 172 strony. Nie wolno nam go dotykać gołą ręką ani polerować innymi substancjami i materiałami innymi niż te, które pochodzą z UEFA i nie wolno nam go podnosić, bo jest zarezerwowane tylko dla drużyny, która je zdobędzie - powiedział Barsan dla rumuńskiej telewizji "Pro TV".

Jeden niefortunny powiew wiatru sprawił, że wszystkie procedury na nic się zdały.

Zobacz jak trofeum przyznawane za ME, runęło na ziemię:

Puchar Henriego Delaunaya jest wręczany od 1960 roku. Od 2008 roku, gdy Hiszpania wygrała z Niemcami 1:0 w finale, a organizatorzy dla mistrza Starego Kontynentu przyznali wtedy po raz pierwszy jego nową wersję. 

Bukareszt jest jednym z 11 miast-gospodarzy UEFA EURO 2020. Na Arenie Narodowej odbędą się cztery mecze Euro 2020 - trzy w grupie C:  Austria - Macedonia Północna (13 czerwca), Ukraina - Macedonia Północna (17 czerwca) i Ukraina - Austria (21 czerwca) oraz i jedno spotkanie 1/8 finału zaplanowane na 28 czerwca. Finał odbędzie się 11 lipca na stadionie Wembley w Londynie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.