Czytelnicy Sport.pl o Błaszczykowskim: "Nawałka się pogubił" kontra "Nazwiska nie grają"

Adam Nawałka ogłosił nazwiska powołanych zawodników na eliminacyjny mecz z Irlandią (29 marca). Na liście nie znalazł się Jakub Błaszczykowski. Czytelników Sport.pl podzieliła decyzja Nawałki. Jedni piszą: "Panie Nawałka coś Pan się pogubił", "Żyro zamiast Błaszczykowskiego to przegięcie". Inni zaś: "Jego wybór, jego odpowiedzialność", "Przed najważniejszym meczem w eliminacjach nie ma sensu wpuszczać do szatni Kuby, któremu przed chwilą odebrano opaskę kapitana".

Lista powołanych na mecz z Irlandią

W sondażu Sport.pl "Nawałka nie powołał Błaszczykowskiego. Czy to dobra decyzja?" oddało głos ponad 2 tys. czytelników. Ponad 1,1 tys. osób odpowiedziało "nie", a blisko 850 "tak". Reszta wstrzymała się od głosu. To oznacza, że decyzja selekcjonera budzi duże kontrowersje. Widać to również w komentarzach. Większość czytelników dziwi się Nawałce. Ale wielu też go broni.

"Grający na 30 proc. Kuba jest lepszy niż Żyro"

"Nie krytykuję za często, ale [Michał] Żyro zamiast Błaszczykowskiego to jest przegięcie. Nawet jeśli Kuba gra na 30 proc. swoich możliwości to jest i tak wiele lepszy niż Żyro!" - pisze kabza1605 . "Koszmarny technicznie Żyro, zamiast Błaszczykowskiego? Nie wiem, Panie Nawałka, ale coś się Pan pogubił. Oczywiście, rozliczymy Pana z wyniku" - wtóruje mu augenthaler .

Czytelnicy zauważają, że powracający po kontuzji "Kuba zawsze dawał daje i będzie dawał serducho i wszystko co ma najlepsze i nieważne, czy jest w gazie czy miał rok przerwy" (daw-9 ). Piszą też, że "każdy, kto uważnie śledzi mecze BVB powie, że Kuba jest w naprawdę niezłej formie, a nie gra tylko dlatego, że BVB jest w tej chwili na fali i Klopp nie rotuje składem, który wygrywa mecz za meczem" (kuba19pele ).

"Nie ma sensu wpuszczać Kuby"

Są jednak też inne głosy. "Żaden piłkarz, który nie jest w formie i jego dyspozycja jest mocno ograniczona przez kontuzje i przerwę w grze nie da ci tego, co nawet słaby piłkarz, ale w formie i cyklu meczowym. Nazwiska nie grają" - pisze kralik111 . "Nawałka pokazał, że układa reprę po swojemu. Mnie tam nie przeszkadza, że powołał tego czy tamtego - jego wybór jego odpowiedzialność" - uważa tusk-nera . I dodaje: "Cieszy, że kolejny trener wbrew pseudo net-ujadaczom widzi Żyro na skrzydle reprezentacji. Chłopak ma talent i potencjał".

Również zdaniem czytelnika o nicku keinnasenhasen brak powołania Błaszczykowskiego to dobra decyzja. "Nie udawajcie Greków. Przed najważniejszym meczem w eliminacjach nie ma sensu wpuszczać do szatni Kuby, któremu przed chwilą odebrano opaskę kapitana. Poza tym pamiętajcie, że wszystkie dotychczasowe mecze we elim. graliśmy bez Błaszczykowskiego, a wyniki były" - czytamy.

Nawałka tłumaczy

- Wielokrotnie obserwowaliśmy Kubę Błaszczykowskiego. Doszedłem do wniosku, że jeszcze za wcześnie na jego powrót do kadry, na tak trudne, wyjazdowe spotkanie. Ciągle czekam na zdrowego, przygotowanego mentalnie i fizycznie skrzydłowego Borussii. Wtedy naprawdę może pomóc naszej jedenastce - mówi w serwisie "Łączy nas piłka" Nawałka. Błaszczykowski nie grał przez rok z powodu poważnej kontuzji. Obecnie gra w Borussii jako zmiennik. W tym roku zagrał w Bundeslidze łącznie 71 minut.

Zobacz wideo

Jak się skończą eliminacje Euro 2016 w polskiej grupie? [WYTYPUJ SAM!]

Więcej o: