Alessandro Diamanti: Andrea Pirlo to najlepszy pomocnik na świecie

- Żaden piłkarz na Euro 2012 nie daje swojej drużynie tyle, ile Pirlo reprezentacji Włoch - przekonuje Diamanti, pomocnik Bologny.

Wystaw drużynę na Euro, graj z nami o 20 tys. zł!

Podczas mistrzostw piłkarz na razie grał tylko w meczu z Irlandią. W drugiej połowie spotkania zmienił Antonio Cassano. Był to jego drugi występ w reprezentacji. - To było niesamowite przeżycie. Ciarki przechodziły mi po plecach, gdy oglądałem, jak śpiewają i bawią się irlandzcy kibice. Mam nadzieję, że nasi fani wezmą z nich przykład i w kolejnych meczach będą zachowywać się podobnie - podkreśla Diamanti w rozmowie z "Corriere dello Sport".

Prandelli dał mu szansę, bo - jak przekonywał - 29-letni zawodnik świetnie zna sposób, w jaki gra się w piłkę na Wyspach. Dwa lata temu występował w West Hamie. Może to oznaczać, że w ćwierćfinałowym pojedynku z Anglią Diamanti otrzyma kolejną szansę. - Występowałem razem ze Scottem Parkerem. Miałbym dużą przyjemność z pokonania go. Jestem zadowolony z tego, co pokazuję na treningach - uważa.

Pomocnik siedzi na ławce m.in. dlatego, że w wybornej formie jest Pirlo. - To najlepszy pomocnik na świecie. W dodatku w ogóle nie ma gwiazdorskich manier. Z Irlandią mieliśmy rzut wolny 20 metrów od bramki. Andrea od razu powiedział mi, bym strzelał, bo pozycja bardziej nadawała się dla lewonożnego zawodnika. Często zdobywam gole w takich sytuacjach, ale w tym przypadku mur był za blisko - opowiada piłkarz.

Prezydent Republiki Włoskiej: Sukces piłkarzy może pobudzić cały kraj

Więcej o: