Mario Balotelli chciał obrazić Cesare Prandellego? "Powiedział, że był zły na wszystkich"

Typowany przed Euro 2012 na gwiazdę reprezentacji Włoch Balotelli na turnieju głównie zawodzi. Zirytowany jego postawą selekcjoner w poniedziałkowym meczu z Irlandią posadził go na ławce rezerwowych. Piłkarz wszedł w końcówce i strzelił gola. Jednak zamiast okazać radość, zaczął miotać przekleństwami. Włoskie media zastanawiają się do kogo były one skierowane.

Wystaw drużynę na Euro, graj z nami o 20 tys. zł!

"Nikt nie jest w stanie przewidzieć tego, jak Balotelli może zareagować. Czasem, kiedy wychodzi z pokoju hotelowego, nawet nie wita się z kolegami. Nikt w drużynie jednak nie obraża się na niego. Wszyscy wiedzą, że żyje we własnym świecie" - czytamy o niesfornym napastniku w dzienniku "La Stampa".

Korespondent gazety pisze, że kiedy zawodnik zdobywa bramkę, to w najlepszym wypadku nie cieszy się z trafienia. Może też wpaść w złość, jak w spotkaniu z Irlandią. Chwilę po tym, jak Balotelli pięknie uderzył nożycami, wpadł w szał i zaczął przeklinać. Usta zatknął mu kolega z drużyny Leonardo Bonucci. Włoskie media spekulują, kto był adresatem wyzwisk. Większość jest przekonana, że Balotelli kierował je do irlandzkich kibiców, którzy wygwizdali go, gdy wszedł na boisko. Pojawiają się jednak i takie domysły, że piłkarz chciał obrazić selekcjonera, który posadził go na ławce.

By rozwiać wątpliwości, Prandelli wziął go na stronę podczas wtorkowego treningu (wzięli w nim udział tylko ci piłkarze, którzy nie grali od początku w ostatnim meczu grupowym). Rozmowa trwała pięć minut. Włoska prasa tak relacjonuje przebieg konwersacji. "Szkoleniowiec zapytał: "Co się dzieje? Masz do mnie pretensje?" Balotelli odpowiedział mu: "Nie. Po prostu byłem zły na wszystkich.""

Pisząc o zachowaniu piłkarza dziennikarze na Półwyspie Apenińskim dochodzą do zaskakujących wniosków. "Wbrew pozorom, posiadanie w drużynie tak krnąbrnego zawodnika jest atutem Prandellego. Jeśli reprezentacja odpadnie w ćwierćfinale, to zawsze będzie można zwalić winę na Balotellego, który tworzył złą atmosferę w zespole" - piszą media.

Euro 2012. Na Włochów czeka 22-letnia piłka z mundialu i 42-calowe telewizory

Więcej o: