Boks. Kostecki drugi w rankingu WBC

Dawid Kostecki awansował z trzeciej na drugą pozycję w najnowszym rankingu kategorii półciężkiej uważanej za najbardziej prestiżową w zawodowym boksie federację WBC.

Kostecki jest najwyżej notowanym polskim pięściarzem w zestawieniach World Boxing Council. Rzeszowianina wyprzedza jedynie były mistrz świata tego przedziału wagowej Chad Dawson.

Pas WBC w kategorii półciężkiej należy obecnie do Jeana Pascala, który 18 grudnia w Montrealu skrzyżuje rękawice z Bernardem Hopkinsem. Potem Kanadyjczyka w przypadku wygranej czeka obowiązkowy rewanż z Dawsonem. Kostecki w swoim ostatnim zawodowym występie pokonał przez techniczny nokaut w czwartej rundzie pochodzącego z Gujany Seana Corbina.

Niedawna efektowna wygrana nad doświadczonym Jose Luisem Cruzem dała byłemu młodzieżowemu mistrzowi świata Damianowi Jonakowi duży awans w najnowszym rankingu WBC wagi junior średniej. W opublikowanym na odbywającym się właśnie zjeździe federacji zestawieniu, pięściarz ze Śląska znalazł się na piętnastej pozycji. To aż dziesięć pozycji wyżej niż w zeszłomiesięcznym rankingu. To miejsce daje Jonakowi prawo do walki o mistrzostwo świata.

Pas WBC wagi junior średniej jest obecnie bez właściciela. Ostatnim jego posiadaczem był Sergio Martinez, który przeniósł się obecnie do wyższej kategorii wagowej. Do walki o to bezpańskie trofeum już 13 listopada na wielkiej gali w Dallas staną Manny Pacquiao i Antonio Margarito.

Więcej o boksie na Ringpolska.pl ?

Więcej o: