Boks. Tomasz Adamek trenuje z nowym sparingpartnerem

Tomasz Adamek (42-1, 27 KO), przygotowujący się pilnie do grudniowej walki z Vinny Maddalone (33-6, 24 KO), ma nowego, wymagającego sparingpartnera. Od wczoraj jest nim 27-letni ciemnoskóry nowojorczyk z Harlemu, Tor Hamer (12-1, 9 KO).

Tomasz jest bardzo zadowolony z treningów z silnym i nieustępliwym Hamerem, który jak na kategorię ciężką, jest bardzo szybkim pięściarzem, dysponującym przy tym mocnym ciosem. Warto wspomnieć, że Tor Hamer przez lata uchodził za najlepszego amatorskiego zawodnika wagi superciężkiej w Nowym Jorku. Nieco ponad 2 lata temu, podczas lokalnego turnieju Golden Gloves w Nowym Jorku, pokonał na punkty młodziutkiego wówczas Adama Kownackiego.

Największym sukcesem Tora było zdobycie w 2008 r. srebrnego medalu na Mistrzostwach USA, gdzie w finale przegrał z Lenroyem Thompsonem i była to jego jedyna amatorska przegrana w 35 walkach. Warto dodać, że w tym samym roku w Grand Rapids Tor Hamer wygrał ogólnoamerykański turniej "Złotych Rękawic" (Golden Gloves), rewanżując się Thomsonowi i podpisał kontrakt zawodowy z Lou DiBella. Po wygraniu 11 zawodowych walk przegrał jednak w maju br. nieoczekiwanie na punkty z niepokonanym Kelvinem Price`em (8-0, 5 KO).

Wszystko o boksie na Bokser.org?

Więcej o: