Tomasz Adamek wraca na ring! Ogłosił datę pożegnalnej walki

Tomasz Adamek zdradził datę powrotu na ring. W pożegnalnej walce może się zmierzyć z Dariuszem Michalczewskim.

- Nie mogę tego potwierdzić. Póki co jest taka propozycja. Na pewno moja walka odbędzie się 18 czerwca na gali, którą będzie organizował Tomasz Babiloński - tak Adamek odpowiedział na pytanie "Super Expressu", czy zmierzy się na ringu z Dariuszem Michalczewskim

Zobacz wideo "Gołowkin zbiera po głowie, że walczy z Kamilem Szeremetą. Walka jest krytykowana"

Tomasz Adamek wraca

Były mistrz dodał, że kilka tygodni temu spotkał się z właścicielem Polsatu Zygmuntem Solorzem. Od niego wyszedł pomysł powrotu Adamka na ring. Do walki ma dojść w Polsce, by Adamek mógł się pożegnać z naszym kibicami.

- Telewizja Polsat wykłada pieniądze i to ona wybiera mi rywala. Ostateczna decyzja należy jednak do mnie. Na pewno nie będę walczył z nikim z czołówki wagi ciężkiej, bo nie chcę zabijać się w ringu - zauważa. Być może jego ostatnim rywalem będzie faktycznie Michalczewski. Obaj rozmawiali kilka razy o boksie, ale nigdy ze sobą nie walczyli. 44-letni Adamek przyznał, że cały czas trenuje. Chce być w formie przed ostatnią walką w karierze.

- Tomasz Adamek (53-6), były mistrz świata federacji IFB, IBO i WBC w wadze półciężkiej, ostatni raz w ringu był widziany w październiku 2018 roku, gdy pokonał go Jarrell Miller, znany dopingowicz. I choć Góral odpuścił już sobie zawodowy sport, to w lipcu chciał wrócić na ring, by pożegnać się z kibicami pokazową walką. Wyzwanie rzucił mu nawet Artur Szpilka. Pandemia pokrzyżowała jednak plany Adamka. Koronawirus sprawił, że odwołano wesele córki pięściarza, więc Góral nie miał po co wracać do Polski - informował na początku grudnia Antoni Partum z portalu Sport.pl. 

Więcej o: