Napoli zostanie bez trenera? Gennaro Gattuso nie dogadał się z klubem

Gennaro Gattuso wciąż bez nowego kontraktu z SSC Napoli. Według włoskich mediów negocjacje między władzami klubu a szkoleniowcem stanęły w martwym punkcie.

Kilkanaście dni temu włoskie media poinformowały, że obie strony wyraziły chęć przedłużenia współpracy. Spodziewano się, że nowy kontrakt Gennaro Gattuso z SSC Napoli zostanie podpisany przed świętami Bożego Narodzenia. Według "Il Matino" negocjacje mogą się przedłużyć. Aktualna umowa 42-letniego trenera obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. 

Zobacz wideo Wojciech Szczęsny przyćmił Cristiano Ronaldo. Bohater z Polski [ELEVEN SPORTS]

Napoli wciąż bez porozumienia z Gennaro Gattuso. "Premie i inne szczegóły"

Adwokaci Gennaro Gattuso przeanalizowali ofertę złożoną przez SSC Napoli oraz wprowadzili zmiany, których nie mogły z miejsca zaakceptować władze klubu. Nowy kontrakt Włocha miałby obowiązywać przez dwa lata. "Spory związane z brakiem porozumienia związane są z prawami do wizerunku, premiami oraz innymi szczegółami" - czytamy na portalu "Il Matino". 

Angelo da Costa (bramkarz Bologna FC) strzelający gola samobójczego w spotkaniu z Torino FC (Serie A). Źródło: TwitterKoszmarny błąd zmiennika Łukasza Skorupskiego. Wbił piłkę do własnej bramki [WIDEO]

Dodatkowo władze SSC Napoli są niezadowolone z ostatnich wyników zespołu. Piłkarze Gennaro Gattuso przegrali ostatnie dwie kolejki Serie A. Oba spotkania z Interem Mediolan oraz Lazio Rzym zakończyły się porażkami 0:1. Zdaniem mediów najbliższe spotkanie z Torino, które odbędzie się w środę o godz. 20:45 będzie szansą na odbudowę zaufania. 

SSC Napoli jest zdecydowanym faworytem środowego spotkania. Włoski klub zajmuje obecnie 6. miejsce w tabeli z 23 punktami na koncie. Do AC Milan, lidera Serie A traci 11 punktów. Torino z kolei znajduje się w strefie spadkowej na 18. miejscu z dorobkiem zaledwie siedmiu punktów. 

Więcej o: