Najlepszy bokser świata chce jeszcze dwóch pasów. Będzie trzeci pojedynek z Gołowkinem?

Mierzę się z najlepszymi i nikogo nie unikam. Jeśli Gołowkin zgodzi się na trzecią walkę, to ja również się zgodzę - oświadczył Saul Canelo Alvarez, najlepszy pięściarz świata bez podziału na kategorie.

Saul Alvarez (54-1-2, 36 KO) zdominował Calluma Smitha (27-1, 19 KO), zadając mu pierwszą porażkę w karierze i został mistrzem świata federacji WBA i WBC kategorii super średniej. I choć Smith wciąż pozostaje zawodnikiem, który nigdy nie był liczony, to po ostatnim gongu sędziowie nie mieli żadnych wątpliwości, kto był lepszy. Punktowali 117:111 i dwukrotnie 119:109 - wszyscy na korzyść Meksykanina.

Dariusz Michalczewski uważa, że Tomasz Adamek powinien zapomnieć o karierze wielkiego pięściarza. Michalczewski wróci do ringu!? To ma być polska odpowiedź na walkę Tyson - Roy Jones Jr

Zobacz wideo Świat czeka na walkę Joshua vs Fury. "Przy takich walkach to jest zawsze wielki biznes"

Smith robił co w jego mocy, zadał nawet o ponad pięćdziesiąt ciosów więcej, ale to bomby Saula Alvareza miały dużo większą wymowę.

Statystyki ciosów:

Canelo 209/484 (43 procent skuteczności ciosów) - Smith 97/536 (18 procent)

Tzw. mocne uderzenia:

Canelo 126/220 (57%) - Smith 55/228 (24%)

Ciosy proste przednią ręką:

Canelo 88/274 (32%) - Smith 44/311 (14%)

Frank Sanchez efektownie znokautował Juliana FernandezaZłamał się jak zapałka i wypadł z ringu. "Tak się kończy brak szacunku" [WIDEO]

Kto będzie nowym rywalem Canelo?

- Jestem najlepszy na świecie. W pierwszej rundzie chciałem sprawdzić, co on wniesie do ringu i co mi zaproponuje. Potem pokazałem kim i czym jestem w ringu. Mierzę się z najlepszymi i nikogo nie unikam. Jeśli Gołowkin zgodzi się na trzecią walkę, ja również się zgodzę. Udowodniłem już, że walczę tylko z najlepszymi. Chciałbym też zunifikować dwa pozostałe pasy tego limitu - powiedział Canelo.

Meksykanin dwukrotnie bił się z Kazachem. Raz był remis, a raz wygrał Canelo, ale oba werdyktu były kontrowersyjne. Gołowkin kilka dni temu pokonał Kamila Szeremetę.

- On był dziś po prostu lepszy. Alvarez jest mądry, sprytny i cały czas zastawia na ciebie małe pułapki. Przez to rywal cały czas pozostaje napięty i zastanawia się co dalej. Canelo jest bardzo dobrym zawodnikiem, choć jestem też trochę zawiedziony własną postawą. On ma świetną defensywę, lecz zaskoczył mnie jego lewy prosty - powiedział po wszystkim zdetronizowany Anglik.

Saul Alvarez przegrał tylko raz w karierze - w 2013 roku z Floydem Mayweatherem Jr.  I choć w przeszłości podejrzewano, że Alvarez brał doping, to dziś nikt nie powinien mieć wątpliwości, że jest najlepszym pięściarzem bez podziału na kategorie.

Więcej o boksie przeczytasz na portalu bokser.org

Więcej o: