Zaskakujące kulisy walki Szeremety. "Zrobiłem to dla kibiców. On był skończony"

- Szanuję trenera Kamila Szeremety i jego sztab. Bardzo mądrze zrobili, poddając swojego zawodnika. On był skończony. Czułem swoją moc w każdym ciosie, szczególnie w lewym prostym. Przeciągałem tę walkę. Przeciągałem ją dla kibiców - powiedział na antenie DAZN Giennadij Gołowkin, mistrz świata.

Nie było niespodzianki. Kamil Szeremeta przegrał przed czasem z Giennadijem Gołowkinem w walce wieczoru gali w Hollywood na Florydzie. Kazach zdeklasował Polaka, który nie został dopuszczony do ósmej rundy. Tym samym Gołowkin obronił pasy mistrza świata federacji IBF i IBO w wadze średniej. - Szeremeta to wielki twardziel - po gali chwalił go Eddie Hearn, promotor bokserski. Gołowkin również skomentował pojedynek.

Zobacz wideo Świat czeka na walkę Joshua vs Fury. "Przy takich walkach to jest zawsze wielki biznes"

Gołowkin: Przeciągałem tę walkę

- Dobrze się dzisiaj bawiłem. Jestem bardzo szczęśliwy. Wspaniała atmosfera, wspaniali ludzie, wspaniały show. Cieszę się, bo wróciłem do boksowania (chodzi o bardziej techniczny, mniej agresywny niż wcześniej styl, który propaguje obecny trener Gołowkina, Johnathon Banks - przyp.red.). Mówiłem po walce z Canelo, że do tego wrócę. Wciąż jestem w ringu mądry. Teraz to pokazuję. Potrzebowałem czasu. Jestem bardzo cichy i spokojny, potrzebowałem mądrej pracy. Nie jestem zaskoczony sposobem, w jaki wygrałem. Pracowałem bardzo ciężko i jestem bardzo dumny z mojego teamu - powiedział Gołowkin.

Artur Szpilka i jego pies PumbaW końcu się udało! Artur Szpilka zdobył szczyt z psem. Ale w jaki sposób?! [WIDEO]

- Szanuję trenera Kamila i wszystkich ludzi w jego narożniku. Bardzo mądrze zrobili, poddając swojego zawodnika. On był skończony. Czułem swoją moc w każdym ciosie, szczególnie w lewym prostym. Czułem, że funkcjonuje mój timing. Potrzebowałem w tej walce więcej czasu, bo chciałem przyciągnąć więcej ludzi przed ekrany telewizorów, żeby cieszyli się moim występem - dodał Kazach.

- Jestem otwarty na walkę z każdym rywalem w kolejnym występie. Niech to będzie najlepszy rywal dla mnie, dla DAZN, dla biznesu, dla kibiców. Mam nadzieję, że jutrzejsza walka (Canelo Alvarez vs Callum Smith - przyp.red.) będzie wspaniała. Następnym razem stoczę najlepszą możliwą walkę - podsumował temat jeden z najlepszych bokserów w historii wagi średniej.

Burza po walce Joshuy z Pulewem. Niebywałe. Stracił panowanie [WIDEO]Burza po walce Joshuy z Pulewem. Niebywałe. Stracił panowanie [WIDEO]

Więcej o boksie przeczytasz na portalu bokser.org

Więcej o: