Boks. To nie pierwszy wybryk Chisory

Dość przyjazna atmosfera towarzysząca do dzisiaj pojedynkowi Derecka Chisory (15-2, 9 KO) z Witalijem Kliczką (43-2, 40 KO) nie zapowiadała prawdziwej "bomby", jaką zafundował dziś nam i rywalowi brytyjski pretendent do tytułu mistrza świata federacji WBC w wadze ciężkiej. To nie pierwszy wybryk Brytyjczyka

22 maja 2009, Londyn.

Rewanżowy pojedynek z Paulem Butlinem (12-6, 3 KO) i 10. walka Chisory na zawodowym ringu. Niedługo po rozpoczęciu 5. rundy rywal "przykleja się" do Derecka, a ten niespodziewanie gryzie go w ucho. Chisora nie ponosi konsekwencji i wygrywa pojedynek na punkty 79:72.

 

12 lutego 2010, Londyn.

Podczas ważenia przed potyczką z Carlem Bakerem (9-6, 6 KO) "Del Boy" całuje przeciwnika w usta, co naturalnie nie wzbudza jego akceptacji... Dzień później Chisora wygrywa przez TKO w 2. rundzie.

 

12 czerwca 2010, Warszawa.

Podczas wizyty pięściarza w Polsce, umawiamy się z nim na wywiad w warszawskiej Galerii Mokotów. Przeglądając wydany przez naszą redakcję Oficjalny Rocznik Polskiego Boksu 2009, Dereck dostrzegł na zdjęciu Aleksandra Powietkina (23-0, 16 KO), swojego potencjalnego rywala w wadze ciężkiej. Rosjanin nie budzi sympatii naszego rozmówcy...

 

Listopad 2010, Londyn.

Chisora zostaje uznany pobicia swojej byłej partnerki Yalady Kontratchy. Do zajścia doszło pod koniec maja w północnym Londynie. Powodem, dla którego Chisora zaatakował swoją 24-letnią ukochaną, było znalezienie w jej iPhonie wiadomości od innego mężczyzny. Po przeczytaniu esemesa pięściarz wpadł w szał, rzucił pochodzącą z Iranu kobietę na łóżko i zaczął okładać ją po twarzy, a następnie po całym ciele. Jak przyznał wczoraj przed sądem, iskrą zapalną całego zdarzenia było użyte w owej wiadomości słowo "kochanie".

Czytaj więcej

2 grudnia 2011, Helsinki.

Ceremonia ważenia przed walką o mistrzostwo Europy z Robertem Heleniusem (17-0, 11 KO) i niemal powtórka z lutego poprzedniego roku. Podczas pojedynku spojrzeń Brytyjczyk próbuje pocałować rywala z Finlandii. Dzień później "Del Boy" w ringu prezentuje się znakomicie i tylko błędna decyzja dwóch z trzech sędziów punktowych pozbawia go wygranej.

 

17 lutego 2012, Monachium.

Na dzień przed pierwszą w karierze walką o mistrzostwo świata Chisora policzkuje Witalija Kliczkę (43-2, 40 KO).

 

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?