ESPN: Williams ma bardziej lukratywną opcję niż Robert Kubica

Nicholas Latifi może okazać się dla Williamsa bardziej konkurencyjną, ale też lukratywną opcją niż Roberty Kubica na 2020 rok - czytamy w serwisie ESPN.

Robert Kubica rozstanie się z Williamsem - im bliżej końca rywalizacji w cyklu Grand Prix, tym więcej pojawia się takich głosów. Zresztą o zmianach kadrowych mówi się w wielu zespołach, ale szczególnie ciekawa wydaje się właśnie sytuacja w ekipie z Grove. Williams w tym sezonie ma bowiem olbrzymie problemy. Jest najgorszym teamem w całej stawce, co rodzi wiele pytań. M.in. właśnie o przyszłość Roberta Kubicy. - Obawiam się, że będzie mieć problemy, by pozostać w Formule 1 - napisał ostatnio znany włoski dziennikarz Giorgio Terruzzi.

Robert Kubica straci miejsce w Williamsie?

Podobne informacje przekazuje serwis ESPN, według którego George Russell może być pewny pozycji w zespole. Co innego Kubica - jego miejsce miałby zająć Nicholas Latifi. - Obecnie Latifi zajmuje drugie miejsce w Formule 2, ale w tym roku ma więcej zwycięstw w wyścigach niż ktokolwiek inny. Może się okazać dla Williamsa bardziej konkurencyjną, ale też lukratywną opcją niż Kubica na 2020 rok - czytamy w serwisie.

Latifi już teraz płaci kilka milionów euro za sezon

Nicholas Latifi już teraz jest związany z Williamsem. Zapewnił sobie m.in. dwa dni przedsezonowych jazd na torze w Barcelonie. Kanadyjczyk za możliwość bycia kierowcą rezerwowym płaci kilka milionów euro za sezon. A precyzyjniej: płaci jego ojciec Michael - jeden z najbogatszych Kanadyjczyków, którego majątek liczony jest w miliardach dolarów. Loga związanej z nim firmy Sofina znajdują się na nowym malowaniu bolidu Williamsa.

Zobacz, jak kibice Roberta Kubicy zszokowali świat Formuły 1

Zobacz wideo
Więcej o: