Lindgren został bohaterem. Uratował Patryka Dudka przed tragedią [WIDEO]

Fredrik Lindgren wygrał Grand Prix Skandynawii, szóstą eliminację mistrzostw świata w żużlu. Szwed został bohaterem, wcześniej ratując Patryka Dudka w kapitalny sposób przed tragedią.

W szóstym biegu doszło do bardzo groźnie wyglądającego wypadku. Patryk Dudek próbował wyprzedzić prowadzącego Mikkela Michelsena jednak Polak zawadził o bandę i przewrócił się. Jego upadek dostrzegł jadący za nim Fredrik Lindgren. Szwed uniósł przednie koło i tylko dzięki temu nie uderzył w leżącego Dudka. Lindgren znalazł się w powietrzu, po czym spadł z dużej wysokości na tor jednak uratował Polaka przed potencjalnie bardzo poważnymi obrażeniami. Na tor upadł również czwarty Australijczyk Max Fricke, który zawadził o maszynę Dudka. Na szczęście żadnemu z żużlowców nie stało się nic poważnego, w czym ogromna zasługa Lindgrena.

Patryk Dudek szósty w klasyfikacji generalnej. Madsen liderem

Fredrik Lindgren wygrał GP w szwedzkiej Malilli, odnosząc swój czwarty triumf w karierze. Wyprzedził Leona Madsena, Macieja Jankowskiego i Atrioma Łagutę. Nowym liderem klasyfikacji generalnej został Madsen (75 pkt). Drugie miejsce zajmuje Bartosz Zmarzlik (69 pkt), a trzecie Emil Sajfutdinow (68 pkt), który ma tyle samo punktów co czwarty Martin Vaculik. Lindgren jest piąty (63 pkt), a Dudek szósty (61 pkt). Do końca sezonu pozostały cztery eliminacje: GP Niemiec (Teterow), GP Danii (Vojens), GP Wielkiej Brytanii (Cardiff) i GP Polski (Toruń), które odbędzie się 5 października.

Zobacz wideo