Sport.pl

GP Szwecji: Janowski na podium! Sajfutdinow wygrywa w Hallstavik

Maciej Janowski stanął na podium GP Szwecji! Polak zajął trzecie miejsce w Hallstavik. Najlepszy okazał się Emil Sajfutdinow, który wygrał niespodziewanie, bo po ponad sześciu latach przerwy.

Maciej "Magic" Janowski był jedynym Polakiem w finale biegu. Polak nieźle wystartował, ale po chwili został wyprzedzony przez Sajfutdinowa i Vaculika. Z tym drugim Janowski walczył do samego końca, ale niestety nie udało mu się go wyprzedzić. 

Dudek traci pozycję lidera

Najlepszy okazał się Emil Sajfutdinow, który w finale odjechał rywalom i wygrał Grand Prix Szwecji w Hallstavik. Zawodnik zrównał się także w klasyfikacji generalnej z Patrykiem Dudkiem i Leonem Madsenem (ale to Rosjanin jest teraz liderem). Sajfutdinow na zwycięstwo w GP czekał aż od 1 czerwca 2013 roku. 

W półfinale jechał także Bartosz Zmarzlik, ale drugiemu Polakowi nie udało się awansować do wielkiego finału.

Klasyfikacja generalna Grand Prix 2019:

 1. Emil Sajfutdinow 47 pkt
 2. Patryk Dudek  47
 3. Leon Madsen  47
 4. Bartosz Zmarzlik 44
 5. Martin Vaculik  44
 6. Fredrik Lindgren 42
 7. Niels Kristian Iversen 32
 8. Jason Doyle  30
 9. Janusz Kołodziej  29
 10.  Artiom Łaguta  27
 11.  Matej Zagar  27
 12.  Max Fricke  27
 13. .Maciej Janowski 24
Więcej o:
Komentarze (11)
GP Szwecji: Janowski na podium! Sajfutdinow wygrywa w Hallstavik
Zaloguj się
 • wielomieyski10

  Oceniono 3 razy 3

  Komentatorzy w trakcie zawodów kompletnie nie zdawali sobie sprawy, że Sajfutdinow zbliża się i za chwilę wyprzedzi Madsena i Dudka w klasyfikacji generalnie. Klasyfikacja generalnie kompletnie ich zamroczyła i zorientowali się dopiero kilka minut po zawodach. Komentarz Grand Prix Szwecji przez Sergiusza Ryczela to skandal i obrażanie kibiców tego sportu.

 • p71veb

  Oceniono 1 raz 1

  Brawo za zdjecie dla krotyna, ktory to pisal. Wynik na tablicy 6-6 ... ciekawe dla kogo? Dla Sajfudinowa czy Madsena, a moze Dudka hmmmm. Plus najpopularniejsze w Szwecji piwo na dmuchanej reklamie i grupa energetyczna zaopatrujaca 91% Szwedow w energie. BRAWO!

 • dar61

  0

  Emil nie jest ani Rosjaninem/ Polakiem, ani Tatarem - to Baszkir, Redakcjo.
  Język baszkirski to krewniak tureckiego.
  Kojarzcież choć trochę.

 • lewus

  0

  CIEKAWE DLACZEGO ZMARZLIK NIE DOSZEDŁ NAWET DO PÓŁ FINAŁU ?
  PLOTKA GŁOSI ŻE DLATEGO ŻE ZAPOMNIAŁ SIĘ 3 RAZY ŻEGNAĆ POD TAŚMĄ STARTOWĄ TAK JAK I OJCIEC TEŻ ZAPOMNIAŁ JAK DOCHODZIŁ DO BANDY TEŻ 3 RAZY SIĘ ZAWSZE ŻEGNAŁ A PODCZAS GRAB PRIX ZAPOMNIELI OBYDWAJ O TYM !
  BARDZO SZKODA .....

 • pubuzdzicha

  Oceniono 2 razy 0

  Podobno najlepsza liga żużlowa na świecie, podobno najlepsi trenerzy, tunerzy, zawodnicy (juniorzy, młodzieżowcy, seniorzy). Tylko tytuł IMŚ...raz na 37 lat !!! 🤔

 • bonenecklace

  Oceniono 2 razy 0

  I tak jak przeczuwałem, Dudek i Zmarzlik się mentalnie "zesr..." w kluczowym momencie sezonu. A wystarczyło pojechać solidnie i pilnować klasyfikacji. Niestety do Golloba to im jeszcze daleko, a nam kibicom do kolejnego tytułu IMŚ.

 • agentwrogiegoukladu

  0

  Na zdjęciu znajomy stadion przy Al. Zygmuntowskich w pewnym mieście, które na pewno w Szwecji nie leży. Choćbym bardzo tego chciał ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX