Wszystko jasne ws. Sabalenki. To nie są dobre informacje dla Świątek

Aryna Sabalenka tuż przed startem Wimbledonu zagrała zaledwie dwa mecze na WTA 500 w Berlinie i wycofała się ze zmagań z uwagi na uraz. Przez to Białorusinka nie wykorzystała szansy, by wrócić na drugą pozycję w rankingu WTA, co oznacza spore roszady przed Wimbledonem. Te dotyczą również Igi Świątek i raczej nie są najlepsze dla Polki.

Aryna Sabalenka po Rolandzie Garrosie utraciła drugie miejsce w rankingu WTA na rzecz Coco Gauff. Białorusinka od razu mogła odzyskać swoją pozycję na WTA 500 w Berlinie, ale już w trakcie drugiego meczu z Anną Kalinskają (17. WTA) doznała drobnego urazu i skreczowała przy stanie 1:5 w pierwszym secie. To oznacza spore zmiany przed Wimbledonem. 

Zobacz wideo Ależ słowa reprezentanta Polski: Jesteśmy dobrą drużyną!

Iga Świątek nie będzie miała łatwo. Wszystko przez Arynę Sabalenkę i Coco Gauff

Turniej w Berlinie miał spore znaczenie, bo to właśnie po nim ustalana będzie drabinka turniejowa Wimbledonu. Ta oczywiście zależy od pozycji w światowym rankingu i fakt, że Sabalenka nie wróciła na drugie miejsce, zmienia naprawdę sporo. 

Pierwszy raz od Rolanda Garrosa 2023 Białorusinka nie będzie rozstawiona w Wielkim Szlemie z jedynką lub dwójką. Oznacza to oczywiście, że pierwszy raz może trafić także do połówki drabinki z Igą Świątek. Wszystko dlatego, że Polka i Coco Gauff na pewno będą w oddzielnych częściach drabinki jako liderka i wiceliderka światowego zestawienia. 

Świątek i Gauff na Wimbledonie mogą zmierzyć się zatem dopiero w finale. Wcześniej Polka będzie mogła trafić na Sabalenkę i to wcale nie jest pozytywna informacja. Jeśli Białorusinka zostanie wylosowana do górnej połowy drabinki, to ze Świątek będzie mogła spotkać się już w półfinale. 

Oprócz Sabalenki do drabinki Świątek trafić może też Jelena Rybakina, a więc numer cztery na świecie. Jeśli Białorusinka trafi do części Świątek, to Kazaszka do części Gauff i odwrotnie. Wówczas Polka będzie musiała być świadoma, że na którąś z tych świetnych zawodniczek trafi już w półfinale. 

Szczegóły poznamy jednak dopiero w piątek 28 czerwca. Na ten dzień o 11:00 zaplanowano losowanie drabinki Wimbledonu. Sam turniej rozpocznie się 1 lipca, a kwalifikacje do zmagań już trwają. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.