Iga Świątek zaczyna grę w Pekinie. Wiadomo, kiedy pierwszy mecz

Iga Świątek po niezbyt udanym występie w turnieju w Tokio przystępuje do zawodów WTA 1000 w Pekinie. W pierwszej rundzie jej przeciwniczką będzie Hiszpanka Sara Sorribes Tormo, z którą do tej pory mierzyła się raz i nie może źle wspominać tego spotkania. Organizatorzy zawodów w Chinach opublikowali plan gier na pierwsze dni turnieju, w związku z czym wiemy, kiedy zostanie rozegrany mecz Polki z Hiszpanką.

Iga Świątek (2. WTA) szybko zakończyła udział w turnieju w Tokio po dwóch meczach. W ćwierćfinale przegrała 2:6, 6:2, 4:6 z Wieroniką Kudiermietową (19. WTA), ale już niedługo ponownie wyjdzie na kort. Będzie miało to miejsce podczas zawodów WTA 1000 w Pekinie.

Zobacz wideo Iga Świątek szczerze o kontuzji: Teraz czuję się wręcz lepiej niż przed Rolandem

Kiedy Iga Świątek gra w Pekinie? Wiemy, którego dnia odbędzie się mecz

W pierwszej rundzie zmagań w Chinach Polka zmierzy się z Hiszpanką Sara Sorribes Tormo (55. WTA). Obie do tej pory grały ze sobą raz, w II rundzie tegorocznego Wimbledonu 22-latka pewnie zwyciężyła 6:2, 6:0.

Wiadomo, kiedy odbędzie się ich mecz w Pekinie. Organizatorzy opublikowali plan gier na sobotę 30 września oraz niedzielę 1 października. Spotkanie Świątek - Sorribes Tormo nie odbędzie się w żaden z tych dni, z czego wynika, że zostanie rozegrane w poniedziałek 2 października. O dokładnej godzinie będziemy informować, gdy tylko zostanie podana.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wiemy też, z kim Świątek może zagrać w drugiej rundzie turnieju. Jej potencjalną przeciwniczką jest Francuzka Warwara Graczowa (48. WTA), która ograła 6:2, 3:6, 6:1 Rosjankę Anastasiję Potapową (27. WTA).

Iga Świątek jest już w Chinach. Wymowne słowa na pierwszej konferencji

Polka ma za sobą pierwszą konferencję prasową, podczas której wypowiedziała się między innymi na temat rankingu WTA. Przyznała, że od kiedy nie jest na pierwszym miejscu, może inaczej planować przygotowania. - Przestałam w ogóle myśleć o rankingach, bo poczułam, że spadł mi z ramion ciężar. - powiedziała.

Więcej o: