Sport.pl

Puchar Davisa. Awantura na konferencji po meczu Janowicza. "Kim jesteście, żeby nas krytykować?" [WIDEO]

- Jesteśmy krajem, w którym nie ma perspektyw dla nikogo, w sporcie, biznesie ani w życiu prywatnym. Studenci idą na studia tylko po to, żeby wyjechać z tego kraju, trenujemy po jakichś szopach - mówił wściekły na dziennikarzy Jerzy Janowicz na konferencji po meczu z Marinem Ciliciem. Chorwat wygrał w pięciu setach i zapewnił swojemu zespołowi awans do baraży o Grupę Światową.
2 : 3
Informacje
Puchar Davisa - Mecz Polska - Chorwacja
Niedziela 06.04.2014 godzina 12:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
4 S
5 S
Wynik
J.Janowicz
6
7
4
1
3
2
M.Cilić
3
6
6
6
6
3
Czytaj relację z meczu Janowicza

Janowicz z kapitanem Radosławem Szymanikiem przyszli na konferencję prasową jako pierwsi, choć w poprzednich dniach Polacy pojawiali się zawsze po Chorwatach. Obaj byli wyraźnie podłamani, polski tenisista odpowiadał półsłówkami.

- Czego zabrakło?

- Wygrania trzeciego seta.

- Jakiś szerszy komentarz do meczu?

- Rywal grał bardzo dobrze.

- Jak się pan czuł fizycznie na korcie?

- Z formą fizyczną było bardzo dobrze.

Potem padło pytanie do kapitana Radosława Szymanika, czy po drugiej z rzędu porażce w kampanii o wejście do Grupy Światowej, czyli 16-zespołowej elity Pucharu Davisa, Polacy nie stawiają sobie przypadkiem za wysokich wymagań. We wrześniu zeszłego roku przegraliśmy z Australią bez kontuzjowanego Janowicza, teraz - w teoretycznie najmocniejszym składzie - ale jak się okazało, bez wielkiej formy - odbiliśmy się jak od ściany od młodego zespołu chorwackiego, który wystąpił w Warszawie bez drugiego najlepszego singlisty Ivana Dodiga.

I wtedy Janowicz wybuchnął. Chwycił mikrofon i powiedział m.in.: - W każdym sporcie za wysoko podnosimy poprzeczkę. Jesteśmy krajem bez perspektyw. Studenci studiują, żeby tylko z tego kraju wyjechać, trenujemy gdzieś po szopach, nie tylko w tenisie, spójrzcie na Zbigniew Bródkę, który musi trenować za granicą. Dlaczego macie oczekiwania wobec nas? Wyjdźcie sami na kort i przepracuje na nim całe życie, a dopiero potem miejcie oczekiwania. To już mnie śmieszy. Przeżyjcie to, co sportowcy. Nie ma żadnej pomocy w sporcie i w żadnym zawodzie.

- Chcesz powiedzieć, że to nasza wina, że przegraliście mecz? - próbował oponować dziennikarz.

- Nie, ale kim jesteście żeby mieć oczekiwania?

- Może mają je nasi czytelnicy?

- Może je mieć mój trener, mama, czy tata, ale nie wy. Co zrobiliście, żeby mieć jakiś oczekiwania wobec nas. Siedzicie i nas krytykujecie non stop - pokrzykiwał Janowicz.

- Bardzo łatwo kogoś zniszczyć. Większość polskich sportowców, którzy uzyskują jakiś sukces, są u nas wynoszeni na piedestał. W innych krajach jest trochę inaczej, a każda porażka Isi czy Jurka jest traktowana jak wielki problem - wtórował mu Szymanik

Wcześniej Szymanik nie złożył jednoznacznej deklaracji odnośnie swojej przyszłości w kadrze. - Kapitan ma inną rolę niż trener piłkarski. Moją rolą jest budowanie atmosfery, a to od zawodników zależy, kogo chcą mieć ze sobą na ławce - mówił.

Więcej o:
Komentarze (815)
Puchar Davisa. Awantura na konferencji po meczu Janowicza. "Kim jesteście, żeby nas krytykować?" [WIDEO]
Zaloguj się
 • eses2

  Oceniono 1788 razy 938

  Nie chce juz pastwić się nad Janowiczem - co ma w głowie, każdy widzi. Ale jedna uwaga - wrzucanie do jednego wora Radwańskiej i Janowicza to juz grubymi nićmi szyta przesada niezaleznie od tego czy się Radwańską lubi lub nie. Janowicz jeszcze w tenisie nic nie osiągnął - Radwańska to w tej chwili najlepej rozpoznawalny na świecie sportowiec z Polski.

 • syndromsztokholmski

  Oceniono 1357 razy 655

  Simonie Halep (Rumunia) i Azarence (Białoruś) pochodzenie nie przeszkadza w odnoszeniu sukcesów

 • miras46

  Oceniono 1795 razy 585

  Może i miał troche racji ale nie powinien się zachowywać jak NIE OKRZESANY WIEŚNIAK
  wczoraj było to samo

 • ungern-s

  Oceniono 1612 razy 416

  Oj, biedny Juruś, hali mu nie wybudowali, jak Brodce i podobnie jak nasz heros w rajtuzach ma pretensje do Polski, Polaków i premierów Kaczyńskiego Tuska, Oleksego... Juruś twojej porażce nie są winni Polacy, Polska i polscy politycy, tylko ty sam jesteś winien. Źle zagrałeś, dlatego przegrałeś, proste. Obwinianie wszystkich dookoła za swoje porażki jest słabe. Kto cię niszczy, w jaki sposób cię niszczy? Gdybym chciał posługiwać się retoryką podobną do twojej to powiedziałbym: Janowicz to typowy polaczek, umoczył, nie spisał się, ale za swoje niepowodzenia chce obwiniać Niemców, Żydów i masonów.

 • razem_tworzymy_sile1910

  Oceniono 1543 razy 301

  Jerzyk, cenię Cię jako sportowca, ale zjedz już lepiej snicersa. Jeśli w Polsce się nie podoba to won z kraju.

 • lica79

  Oceniono 1141 razy 277

  Dla mnie ten pajac sie juz skoczyl, nie potrafi wygrac nie potrafi przegrac z klasa, zwykly paproch ktoremu wyszedl jeden mecz z topowym tenisista wszystko opo tym to zwykla zenada

 • asmistrz

  Oceniono 934 razy 266

  Dwóch debili, bo inaczej nie można powiedzieć. Janowicz, któremu się we łbie poprzewracało i po raz kolejny ma pretensje do innych, a nie do siebie oraz Szymanik, który ma "budować atmosferę", a tylko podjudza(vide wypowiedź o Kubocie, czy teraz bezsensowne zgadzanie się z Janowiczem). Szymanik out, a Janowicz niech się ogarnie.

 • kloceklego

  Oceniono 666 razy 238

  jest takie powiedzenie: jak się chce uderzyć psa, to kij się zawsze znajdzie. sportowcy - szczególnie tenisiści - winią wszystkich dookoła za swoje porażki, tylko nie ich samych. to brak kortów do treningów, to dziennikarze piszą złe artykuły, to siły wyższe. a jakie mają pisać teksty po porażkach? pochwalne? tak automatycznie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX