Siatkówka. Sukces kadetów Delic-Polu Norwida

Zgodnie z planem kadeci Delic-Polu Norwida wygrali ćwierćfinał mistrzostw Polski. Z dalszych gier odpadł MTS AS Myszków

Od piątku do niedzieli cztery zespoły rywalizowały w hali Polonia o dwa miejsca premiowane awansem do półfinałów. Częstochowscy siatkarze tylko w pierwszym spotkaniu mieli problemy. Dopiero po tie-breaku pokonali Gwardię Wrocław 3:2. W pozostałych meczach bez straty setów wygrali z GTPS-em II Gorzów i MMKS-em Kędzierzyn-Koźle. Niedzielny mecz z kędzierzynianami był jednak zacięty. Częstochowianie, aby wywalczyć awans do dalszego etapu rozgrywek, potrzebowali wygrać dwa sety. Dwie pierwsze partie podopieczni trenera Adama Kowalskiego zdobyli dopiero w końcówkach. Ostatni set był już formalnością. "Ciastkarze" dali uzbierać rywalom zaledwie 16 punktów.

O wiele gorzej poszło wicemistrzom Śląska kadetów MTS AS Myszków. Myszkowianie wystąpili w ćwierćfinale w Gorzowie i zajęli ostatnią, czwartą pozycję. - Niestety, przegraliśmy wszystkie trzy mecze po 0:3 - mówi trener Stanisław Kapuśniak. - Ulegliśmy gospodarzom oraz siatkarzom z Milicza i Nysy.

Skład Delic-Polu Norwida: Maciej Kusaj, Wojciech Bogusz, Krystian Pachliński, Rafał Judek, Adrian Szlubowski, Adrian Gamrot, Patryk Gadus, Bartosz Snowarski, Kacper Strzałkowski, Bartłomiej Halama, Damian Zborowski, Szymon Piórkowski. Trenerzy: Adam Kowalski, Piotr Stachura.