Sport w skrócie

WALNE W BUDOWLANYCH

Walne zebranie sprawozdawcze Klubu Sportowego Budowlani Kielce rozpocznie się dziś o godz. 16 w domku sędziowskim na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Bocznej 15.

PIĘĆ BRAMEK ZALICZKI VALLADOLID

Piłkarze ręczni Valladolid, którzy w drugiej rundzie Pucharu Zdobywców Pucharów wyeliminowali Vive Kielce, w pierwszym meczu 1/8 tych rozgrywek wygrali we własnej hali z chorwackim RK Zagrzeb 31:26 (15:15). Czy taka zaliczka wystarczy Hiszpanom, by awansować do ćwierćfinału PZP, okaże się w sobotni wieczór po rewanżu w stolicy Chorwacji.

ŁĘCZNA SZYBSZA OD KORONY

Grzegorz Tobiszewski, 16-letni piłkarz Juventy Starachowice, zostanie zawodnikiem pierwszoligowego Górnika Łęczna. Do porozumienia między klubami oraz rodzicami młodego napastnika doszło w piątek, a w najbliższych dniach ma zostać podpisana umowa. Przypomnijmy, że zawodnikiem interesował się też Kolporter Korona, piłkarz zagrał nawet w sparingu wewnętrznym kieleckiej drużyny w ubiegłym tygodniu.

WOLIŃSKI DOCENIONY W WARSZAWIE

Krzysztof Woliński, szkoleniowiec lekkoatletów STS Skarżysko, został wybrany do 13-osobowej Centralnej Rady Trenerów PZLA.

NA KONIEC PODIUM

Jadący na mitsubishi lancer evo VII Michał Sołowow z Cersanit Rally Team zajął trzecie miejsce na kończącym sezon 42. Rajdzie Barbórki Warszawskiej. Na starcie wyścigu stanęła cała krajowa czołówka, a najlepszy był mistrz Polski Leszek Kuzaj (subaru impreza). Kielecko-krakowska para Sołowow - Maciej Baran była od niego gorsza o niecałe 14 sekund.

MISTRZ Z TĘCZY

Maciej Mietkiewicz z Tęczy Społem Kielce został podwójnym halowym mistrzem województwa juniorów do lat 18 w tenisie. W finale singla pokonał, reprezentującego nowo powstały Smecz Skarżysko Kamila Kopyckiego 6:3, 3:6, 7:5. Brązowe medale wywalczyli Tomasz Marzec z Tęczy i Łukasz Wolak z Pandy Starachowice. Ten ostatni w parze Mietkiewiczem wygrał grę deblową. W decydującym meczu kielecko-starachowicka para pokonała 6:4, 6:3 duet Kopycki/Tomasz Adamczyk (Panda). Turniej rozegrano w hali kieleckiej Tęczy.

PUCHAR W KUNOWIE

Wicemistrzyni Polski do lat 20 Irmina Sławek wygrała klasyfikację open na rozegranym w Kunowie Pucharze Gór Świętokrzyskich w podnoszeniu ciężarów. Wynikiem 165 kg w dwuboju wywalczyła też pierwsze miejsce w kategorii do 75 kg. Druga w open była zwyciężczyni kat. do 48 kg Alina Pożoga, a trzecia Ewelina Nowak (wszystkie Stal Kunów), która wygrała rywalizację w grupie do 58 kg. Wśród sztangistów najlepszy był siłacz Staru Strachowice Jacek Latała. W kategorii do 77 kg uzyskał najlepszy wynik zawodów - 260 kg w dwuboju. Wyprzedził kolegę klubowego Andrzeja Pilskiego, który triumfował w wadze do 85 kg. Trzeci w open był reprezentant gospodarzy Łukasz Stępień (najlepszy w wadze do 69 kg). Gościem honorowym imprezy był dyrektor sportowy PKOl, olimpijczyk z Monachium Zygmunt Smalcerz.

MADEJ DRUGI

Drużyna Madeja Ociesęki zajęła drugie miejsce w punktacji dziewcząt na Ogólnopolskim Turnieju Uczniowskich Klubów Sportowych w zapasach, który odbył się w Woli koło Katowic. Najlepsza w wadze do 52 kg była Paulina Fit. W kategorii do 48 kg druga była Katarzyna Wojsa, a brązowe medale zdobyły Paulina Kania i Kamila Ślusarz. Do ósemki w kat. do 62 kg trafiła też Anna Gadomska (szósta w tej wadze była Iza Cieślikiewicz z Puchacza Nowiny). Wśród chłopców na podium - 3. miejsce w kat. do 59 kg - stanął tylko Mariusz Kraska, a szósty w grupie do 35 kg był Aleksander Świerk (wszyscy Madej). W Woli rywalizowali młodzicy (roczniki 1989-91).

KIELECKA BARBÓRKA

Dwadzieścia dziewięć załóg wystartowało w rozgrywanym już po raz 33. w Kielcach rajdzie "Barbórka 2004". Do pokonania było 47 km, na których usytuowano jedenaście prób. Najlepsza okazała się jadąca renault clio para Grzegorz Waszkowski - Wojciech Małogowski (Automobilklub Kielecki). W klasie do 1300 cm zwyciężyli Rafał Grzesiński i Joanna Waluszewska (fiat seicento), a w grupie do 1600 ccm Piotr Pakosiński i Radosław Boczek (renault clio).

SZESNASTKA DO MASTERS

W finale ostatniego, dziewiątego turnieju eliminacyjnego Grand Prix Gór Świętokrzyskich w bilardzie "10 na X" Michał Turkowski pokonał 4:2 Bartosza Rozwadowskiego. Trzecie miejsca zajęli prowadzący w rankingu - Tomasz Ostrowski i Piotr Czupryński. Do turnieju masters, który odbędzie się 9 stycznia, obok tej dwójki zakwalifikowali się jeszcze: Ziemowit Janaszek, Robert Pasternak, Radosław Ciosk, Michał Turkowski, Przemysław Ciosk, Bartosz Rozwadowski, Tomasz Błażej, Karol Hejduk, Rafał Łochowski i Grzegorz Kędzierski (najlepsi po dziewięciu eliminacjach), Igor Białogoński i Andrzej Fitas z grupy V (zawodowej) oraz Marek Marcinkowski (z barażu). Ostatnie, szesnaste miejsce w finałach zostanie przyznane w formie dzikiej karty.

MIKOŁAJKI NAUCZYCIELI

Finał V Mikołajkowego Turnieju Piłki Siatkowej Nauczycieli był wewnętrzną sprawą pedagogów ze Starachowic. W decydującym meczu nauczyciele z Gimnazjum nr 4 okazali się lepsi od swoich kolegów z Gimnazjum nr 3. Na trzecim miejscu sklasyfikowano drużynę Zespołu Szkół Ponadpodstawowych z Nowin. Turniej rozegrano w halach ZSO w Sukowie i GOK w Daleszycach.

PLEBISCYT RADIA KIELCE

Trzeci w Rajdzie Barbórki kierowca Cersanit Rally Team Michał Sołowow został wybrany sportowcem weekendu w cotygodniowym głosowaniu dziennikarzy Radia Kielce, "Gazety Wyborczej" i "Słowa Ludu". Sportowa drużyna to piłkarze Kolportera Korona Kielce, którzy po pokonaniu pierwszoligowego Górnika Łęczna zakwalifikowali się z pierwszego miejsca w grupie VIII do kolejnej rundy Pucharu Polski. Mianem imprezy weekendu postanowiliśmy nagrodzić piąty ogólnopolski mikołajkowy turniej w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców o puchar prezydenta Kielc. O zwycięstwo i mikołajkowe upominki rywalizowało w nim 500 młodych miłośników szczypiorniaka z całej Polski.