Co czeka Polskę. Scenariusze w ME piłkarzy ręcznych

Polska pokonała w niedzielę Hiszpanię, a we wtorek czeka ją mecz z Czechami. Jeśli Polacy pokonają Czechów to mogą być pewni awansu do półfinału mistrzostw Europu w Austrii.

Polacy zagrają jeszcze dwa mecze grupowe. Dzięki zwycięstwu z Hiszpanią, która wcześniej nie przegrała meczu Polakom wystarczy wygrana z uznawaną za słabą drużyną Czech. Ale Czesi w niedzielę pokonali Słowenię, z którą Polska zaledwie zremisowała.

W zależności od wyniku meczu z Czechami Polskę czeka jeden z trzech scenariuszy:

1. Polska wygrywa z Czechami

Niezależnie od innych wyników zapewniamy sobie awans do półfinału i w czwartek zagramy z Francją o pierwsze miejsce w grupie.

2. Polska remisuje z Czechami

By zapewnić sobie grę w półfinale już dziś, drużyna Wenty musiałaby liczyć na porażkę lub remis Hiszpanów z Niemcami. Jeśli Hiszpania i Francja pokonają dzisiaj rywali, w ostatniej kolejce Polacy muszą przynajmniej zremisować z Francją, by zapewnić sobie miejsce w półfinale.

3. Polska przegrywa z Czechami

Wygrana z Francją zapewnia Polsce awans niezależnie od innych wyników, choć istnieją również warianty, w których miejsce w czwórce daje remis, a nawet porażka z Francją.

Do półfinałów awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, zespoły z trzech miejsc zagrają o piąte miejsce. Przy równej liczbie punktów decydują bezpośrednie mecze.

Wtorek: Słowenia - Francja (16.15); Niemcy - Hiszpania (18.15); Polska - Czechy (20.15).

Czwartek: Niemcy - Czechy (16.30); Słowenia - Hiszpania (18.30); Polska - Francja (20.30).

Bogdan Wenta po wygranej z Hiszpanią: dalej będziemy tak szarpać! Grzegorz Tkaczyk > traci nerwy

Więcej o: