Bartosz Kurek staje się gwiazdą światowego formatu

- Za rok będzie najlepiej opłacanym siatkarzem na świecie - mówi o Bartoszu Kurku jego kolega z reprezentacji polski Daniel Pliński w ?Polsce The Times?. W ciągu paru miesięcy z mało znanego zawodnika młody gracz Skry został jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiej siatkówki.

Z kim gra Polska, kiedy i gdzie to zobaczyć? Puchar Wielkich Mistrzów w pigułce! ?

- Nie odczuwam presji. Koncentruję się na swojej robocie. Nie zastanawiam się nad tym, co jest wokół nas, co dzieje się wokół kadry czy zespołu Skry Bełchatów. Nie myślę o tym. Najważniejsze jest dla mnie to, co na boisku. Staram się dobrze grać. Ostatnio przydarzają mi się lepszemecze, ale wszystkich, którzy popadają w huraoptymizm, chciałbym uspokoić i uprzedzić, że przyjdą też na pewno gorsze występy, na to także należy się przygotować - to kredo Bartosza Kurka, powtarzane przez zawodnika ? w licznych wywiadach.

Kurek - gracz jak pies

Kurek był objawieniem Mistrzostw Europy w Turcji, z których Polacy wrócili ze złotem. Na imprezę tę nie pojechali miedzy innymi Sebastian Świderski i Mariusz Wlazły. Kurek wskoczył do pierwszego składu i w pełni spełnił pokładane w nim nadzieje. Zdobywał wiele punktów z ataku, nie bojąc się atakować z trudnych pozycji. Parokrotnie pociągnął zespół w trudnych chwilach. - Złotego medalu ME nie wygrał jeden zawodnik, wygrał cały team - zaznacza jednak Świderski, uchylając się od stwierdzenia, że Kurek to najlepszy obecnie polski siatkarz.

Piewców talentu i determinacji młodego przyjmującego Skry jednak nie brakuje. - Gdy pies wpadnie do wody, to zaraz się otrząsa i o wszystkim zapomina. Tak samo jest z Bartkiem po nieudanych akcjach -

"> mówi trener kadry ? Daniel Castellani.

Choć Kurek ma zaledwie 21 lat, zalicza kolejne prestiżowe imprezy. Ze Skra gra w Lidze Mistrzów ii Klubowych Mistrzostwach Świata, teraz jedzie z kadrą na Puchar wielkich Mistrzów. - To jest oczywiście ogromny prestiż, pierwszy raz będę na takim turnieju. Nasza kadra nigdy nie brała udziału w tych rozgrywkach - komentuje.

Szybki transfer do Włoch?

Kurek do 2012 roku ma podpisany kontrakt ze Skrą. - Na jego miejscu bym wyjechał. Zmienił klimat, zobaczył inny świat, inne treningi, inną ligę. W Polsce - nie oszukujmy się - są cztery, może pięć spotkań na wysokim poziomie. We Włoszech, gdzie gra 15 drużyn, takich meczów jest o wiele więcej, nie ma przepaści między pierwszym a ostatnim zespołem, a środek tabeli jest niezwykle wyrównany. Tu nie ma meczów bez stawki, w każdym trzeba dać z siebie maksa - przekonuje Sebastian Świderski. ?

Czy młody zawodnik zdecyduje się na kolejny gwałtowny skok w karierze? Wydaje się, ze to bardzo możliwe. - Za rok będzie najlepiej opłacanym siatkarzem na świecie - uważa kolega z reprezentacji daniel Pliński.

Specjalny siatkarski serwis o Pucharze Wielkich Mistrzów ?

Zobacz galerię polskich siatkarzy. Kliknij w zdjęcie

Więcej o: