Puchar Wielkich Mistrzów. Polacy znów przywiozą medal z Japonii?

W środę o świcie czasu polskiego rozpocznie się w Japonii siatkarski Puchar Wielkich Mistrzów. Pierwszym rywalem Polaków, którzy debiutują w tej imprezie, będą gospodarze. Relacja Z czuba i na żywo od godziny 11.00.

Puchar Wielkich Mistrzów rozgrywany jest raz na cztery lata w Japonii - zawsze rok po Igrzyskach Olimpijskich. Jest to jedyny turniej organizowany przez światowej federacji, który nie daje punktów do rankingu światowej federacji FIVB. W zawodach biorą udział: Japonia - jako gospodarz, mistrzowie czterech kontynentów, których drużyny zajęły najwyższe miejsca podczas Igrzysk i jedna drużyna z dziką kartą.

Polacy zagrają w tej imprezie po raz pierwszy.

13 godzin w samolocie

Lot z Warszawy przez Amsterdam trwał 13 godzin. Potem jeszcze godzinę ekipa jechała z lotniska do hotelu. Jak poinformował menedżer drużyny Witold Roman, siatkarze od razu poszli spać ? , natomiast sztab udał się na spotkanie z supervisorem imprezy.

Jarosz: Każdy mecz będzie ważny

- Każdy mecz będzie ważny. Jestem bardzo podekscytowany, że to właśnie ja mam okazję i możliwość wzięcia udziału w tej imprezie. Wielka przygoda i wielka szansa. Bardzo się cieszę, że możemy tam jechać - analizuje Jakub Jarosz. ?

Rywale Polaków (FIVB 7.)

Japonia (12. w rankingu FIVB) - najlepsza drużyna Azji wciąż ma zwykle problemy w dużych turniejach. W Pucharze Wielkich Mistrzów grali już cztery razy, ale nigdy nie stanęli choćby na podium.

Kuba (FIVB 13.) - wysoka i młoda drużyna Kuby może być czarnym koniem imprezy. W jej składzie znajdzie się między innymi 16-letnia rewelacja, Wilfredo Leon.

Brazylia (FIVB 1.) - zdecydowany faworyt imprezy. Będą najlepiej zaaklimatyzowani, gdyż są w Japonii już od tygodnia. Każda porażka zwycięzców tegorocznej Ligi Światowej będzie sensacją.

Iran (FIVB 24.) - w finale Mistrzostw Azji przegrał z Japonią, ale rywale mieli zapewniony udział w turnieju jako jego gospodarze. Drużyna Iranu jest największą niewiadomą imprezy, ale trudno uwierzyć by odegrała w niej główną rolę.

Egipt (FIVB 18.) - w zeszłym roku pokonali Polaków 3:2 w Lidze Światowej. Mimo to Egipt jest zdecydowanie najsłabszy spośród uczestników PWM.

Terminarz Polaków

18.11 (środa) Japonia - Polska (godz. 11.00 czasu polskiego, Eurosport, powtórka 19.15 Eurosport)

19.11 (czwartek) Polska - Kuba (7.30, Eurosport 2, powtórka 10.00 i 17.45 Eurosport)

21.11 (sobota) Polska Brazylia (4.30, Eurosport 2, powtórka 13.30 Eurosport2, skrót 21.00 Eurosport 2)

22.11 (niedziela) Iran - Polska (6.30, Eurosport 2, powtórka 15.00 Eurosport)

23.11 (poniedziałek) Polska - Egipt (Eurosport, powtórka 15.00 Eurosport)

Dotychczasowi zwycięzcy:

1993 Włochy

1997 Brazylia

2001 Kuba

2005 Brazylia

Specjalny siatkarski serwis o Pucharze wielkich Mistrzów ?

Więcej o: