Grzegorz Łomacz: Jesteśmy w stanie wygrać z każdym

Biało - czerwoni w środę rozpoczynają rywalizację w Pucharze Wielkich Mistrzów. Czego możemy spodziewać się po ich występie w Japonii? - Przede wszystkim walki - deklaruje w rozmowie z Reprezentacja.net Grzegorz Łomacz, po czym dodaje: - Czujemy się mocni i myślę, że jesteśmy w stanie wygrać tam z każdą drużyną.

Występy w kadrze dodały Panu pewności siebie?

Grzegorz Łomacz: Na pewno. Wiadomo, że reprezentacja to reprezentacja. Występy w Lidze Światowej dodały mi jednak nie tylko pewności siebie, ale również i doświadczenia, które procentuje na ligowych parkietach.

Spodziewał się Pan, że jeszcze w tym roku zagra w reprezentacji Polski?

Zdawałem sobie sprawę z tego, że kadrę czeka jeszcze Puchar Wielkich Mistrzów. Starałem się więc grać w lidze jak najlepiej i gdzieś tam w środku, jakaś iskierka nadziei była, że uda mi się na ten turniej pojechać. No i udało się (uśmiech).

Znów zmierzycie się z Brazylią - tym razem uda się wreszcie wygrać?

Miejmy nadzieję, że tak (śmiech). Kiedy graliśmy z nimi w Lidze Światowej, byliśmy na samym początku współpracy. Teraz, jesteśmy dużo dojrzalszym zespołem i mamy na swoim koncie więcej doświadczenia. Wynik tego pojedynku też może być więc inny.

Który z rywali jest dla was największą niewiadomą?

Szczerze mówiąc, dziś nie umiem odpowiedzieć na to pytanie. Koncentrujemy się na każdym przeciwniku po kolei. Do każdego meczu przygotowywać się będziemy tak samo i starać się będziemy wygrać ze wszystkimi.

Więcej w serwisie Reprezentacja.net ?

Więcej o: