Stefan Makarczyk dalej będzie dyrektorem Warsaw Open

PRZEGLĄD PRASY: Tegoroczny turniej Warsaw Open przebiegał w cieniu skandalu z udziałem jego dyrektora Stefana Makarczyka i ojca najlepszej polskiej tenisistki, Agnieszki Radwańskiej, Roberta Radwańskiego. Makarczyk nie przestanie jednak szefować Warsaw Open - donosi "Dziennik"

Radwański: Tenis to biznes bez sentymentów ?

- Otrzymałem możliwość przedłużenia licencji na kolejne dwa lata - mówi zdecydowanie optymistycznie nastawiony Makarczyk. - Mam teraz parę tygodni na znalezienie sponsora. A więc żadnych wakacji! - dodaje.

Jak twierdzi, negocjacje z potencjalnymi inwestorami są już w toku. - Prowadzę rozmowy z wieloma osobami, nie tylko tegorocznymi sponsorami, choć ci naturalnie będą mieli pierwszeństwo - mówi dyrektor warszawskiego turnieju.

- Po tym, co się stało, pan Makarczyk może organizować turnieje, ale piłki kajakowej. W kontekście tenisa proszę już nie łączyć naszego nazwiska z tym człowiekiem - mówił w czwartek Radwański, odpowiadając na zarzuty dyrektora Warsaw Open. Jeżeli rzeczywiście Makarczyk wciąż będzie pełnił tę funkcję, Agnieszka Radwańska szybko w Polsce nie zagra.

O tym, że najlepsza polska zawodniczka w Warszawie nie wystąpi, mówiło się już od jakiegoś czasu. Uskarżała się na - według wielu rzekomy - ból pleców. Prawdziwy skandal wybuchł jednak, gdy Makarczyk ujawnił maila od Radwańskiego. Ojciec i trener tenisistki pisał m.in.: "Nic dla nas nie masz tylko grę na nucie patriotycznej i górnolotne ideały".

Poszło o to, że Makarczyk nie chciał zapłacić Radwańskiej tzw. startowego, którego zadaniem jest skusić najlepsze tenisistki do udziału w turnieju. Radwański twierdzi, że np. Szarapowa otrzymała pieniądze. Dyrektor turnieju zaprzecza.

Większość tenisowego świata ujęła się natychmiast za Radwańskimi, potępiając zachowanie Makarczyka - chodzi tu głównie o ujawnienie tajemnicy korespondencji.

W Warsaw Open nie zabrakło takich gwiazd jak Daniela Hantuchova czy wspominana Szarapowa. Nie było jednak tenisistek z pierwszej dziesiątki rankingu. Wygrała niespodziewanie Rumunka Aleksandra Dalgheru.

Radwańska: to paranoja jak jestem traktowana w Warszawie Awantura o kasę >

Więcej o: