Angielska prasa po meczu Chelsea - Liverpool: Fiesta z ośmioma golami

?Dwa gole Franka Lamparda pokonały waleczny Liverpool" - pisze ?The Guardian" po wtorkowym ćwierćfinale Ligi Mistrzów Chelsea - Liverpool. Mecz skończył się remisem 4:4, w półfinale zagrają londyńczycy

LM: Marzenia Liverpoolu brutalnie przerwał Lampard

Pierwszy mecz wygrała Chelsea 3:1. W rewanżu do przerwy prowadził Liverpool 2:0 i do awansu brakowało mu tylko jednego gola. Magazyn LM: Chelsea - Liverpool 4:4! Kawał rozrywki, ale trenerzy rwali włosy z głowy

- Pierwsza połowa była dla nas straszna. W przerwie straciłem panowanie nad sobą. Naszym rywalem była drużyna, która potrafi grać piękny futbol. Jeśli zostawi się im zbyt dużo miejsca zaczynasz mieć kłopoty - tłumaczył trener Chelsea Guus Hiddink.

Liverpool grał bez Stevena Gerrarda, który nie zdążył wyleczyć pachwiny. - Nie chciałem ryzykować jego zdrowia. Steven będzie gotowy na wtorkowe spotkanie z Arsenalem - tłumaczy Rafa Benitez.

Jego drużyna w drugiej połowie straciła trzy gole, ale szybko strzeliła następne dwa. I znów do awansu potrzebowała tylko jednej bramki. - Pokazaliśmy charakter i umiejętności. O odpadnięciu zadecydowały dwa błędy. Byliśmy bardzo, bardzo blisko. Zwykle, kiedy przegrywasz jesteś niezadowolony. Ale dziś jestem dumny. Skoro strzeliliśmy cztery gole na Stamford Bridge możemy to zrobić na każdym innym stadionie - mówił trener Rafa Benitez.

Na kilka minut przed końcem strzelaninę w Londynie zakończył Frank Lampard. - Brałem udział w wielu dramatycznych spotkaniach, ale to było niesamowite z powodu liczby błędów popełnionych przez oba zespoły. Dlatego było takie atrakcyjne - powiedział Hiddink.

W półfinale Chelsea spotka się Barceloną, która wyeliminowała Bayern Monachium. Przed pierwszym spotkaniem kłopotem londyńczyków będzie brak lewego obrońcy. Ashley Cole dostał we wtorek żółtą kartkę i na Camp Cou nie zagra. Jego rezerwowy Wayne Bridge został zimą sprzedany do Manchesteru City, a mogący występować na tej pozycji Paulo Ferreira leczy kontuzje i nie zagra do końca sezonu. - Musimy rozwiązać ten problem. Zwłaszcza, że lewy obrońca będzie musiał powstrzymać Leo Messiego - mówił Hiddink.

Zobacz wszystkie gole z wtorkowych ćwierćfinałów Ligi Mistrzów na ZCzuba.tv czytaj tutaj ?