Gazety o triumfie Kowalczyk: "Justyna dogoniła Kryształową Kulę"

PRZEGLĄD PRASY - Po niedzielnym zwycięstwie Justyny Kowalczyk, która zdobyła Puchar Świata w biegach narciarskich poniedziałkowe gazety nie szczędzą pochwał "królowej polskiego sportu".

Gazeta Wyborcza - "Kryształowa Justyna"

Justyna Kowalczyk jest bezapelacyjnie królową polskiego sportu. Do dwóch tytułów mistrzyni świata wczoraj dodała Kryształową Kulę - Puchar Świata - dla najlepszej biegaczki sezonu. - Od stycznia nie było na mnie mocnych - mówiła na mecie biegu na 10 km, który zaczęła samotnie z dużą przewagą i nie dała się doścignąć.

Metro - "Polska królowa śniegu"

Dla Justyny Kowalczyk nie ma rzeczy niemożliwych - wczoraj zdobyła pierwszy Puchar Świata w historii polskich biegów narciarskich. Słowenka Petra Majdić, która jeszcze w środę przewodziła w klasyfikacji generalnej, wczoraj w biegu na 10 km nie miała z Justyną szans. - Jestem szczęśliwa, ale zmęczona. Marzę tylko o odpoczynku - mówiła Justyna, ściskając Kryształową Kulę. Z gratulacjami zadzwonił do niej prezydent Lech Kaczyński.

Rzeczpospolita - "Kowalczyk królową nart"

Polski sport ma nową wielką gwiazdę. Justyna Kowalczyk podwójna mistrzyni świata, wywalczyła także Puchar Świata. Takiego zakończenia zimy nie było od czasu, gdy Kryształowe Kule zdobywał Adam Małysz.

Dziennik - "Fantastyczna Justyna Kowalczyk wybiegała sobie Puchar Świata"

Justyna Kowalczyk zdobyła Puchar Świata w biegach narciarskich i została absolutną królową nart. Kryształową Kulę, trofeum za zwycięstwo, wręczył naszej królowej szwedzki monarcha Karol XVI Gustaw.

Polska - "Justyna dogoniła Kryształową Kulę"

Justyna Kowalczyk została nie królową, a cesarzową zimy! Biegaczka AZS AWF Katowice triumfowała w Falun w wielkim finale Pucharu Świata, zwyciężając tym samym w klasyfikacji generalnej. W jej bagażu po tym sezonie znalazła się więc imponująca kolekcja: trzy (dwa złote i brązowy) medale mistrzostw świata, duża Kryształowa Kula za wygranie PŚ oraz mała za triumf na dystansach!

Przegląd Sportowy - "Piękny finisz zimy"

Fantastycznie zakończyła Justyna Kowalczyk swój najwspanialszy, jak dotąd, sezon. Podczas kluczowych zawodów w Falun w wielkim stylu zdominowała swą największą rywalkę - Petrę Majdić i jako pierwsza Polka wygrała klasyfikację generalną Pucharu Świata.

Fakt - "Kowalczyk jest królową nart"

- Jestem taka szczęśliwa - Justyna Kowalczyk uśmiechała się od ucha do ucha. W ostatnim biegu narciarskiego Pucharu Świata w Falun była najszybsza i zdobyła Puchar Świata. Kowalczyk jako pierwsza w historii polskiego narciarstwa biegowego wywalczyła Kryształową Kulę.

Super Express - "Justyna zgarnęła dwie kule"

Justyna Kowalczyk (26 l.) znów pokazała, że jest wielka! Po wczorajszym biegu na 10 km w Falun dwukrotna mistrzyni świata stała się posiadaczką Kryształowej Kuli - nagrody dla najlepszej zawodniczki sezonu. Odebrała też wywalczoną wcześniej Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji biegów długodystansowych. Polska biegaczka wygrała w tym roku wszystko, co chciała, a nawet więcej!

Wywiad z Justyną dla Sport.pl - czytaj tutaj ?