Prasa o Małyszu: "Orzeł przeleciał mamuta"

PRZEGLĄD PRASY: "To nie fart. To dobra forma", "Marzenia się spełniły: Adam wrócił i ma drużynę" czy nawet "Orzeł przeleciał mamuta" - to tylko niektóre tytuły, podsumowujące weekendowe dokonania Adama Małysz i pozostałych polskich skoczków

Od Małysza na podium częściej stawał tylko Ahonen ?

Gazeta Wyborcza: "Małysz kończy sezon na podium"

Sezon się skończył, skończyła się dwuletnia gehenna czterokrotnego mistrza świata. Metamorfoza Polaka w końcówce sezonu była niewiarygodna. Na początku zajmował miejsca w drugiej lub nawet trzeciej dziesiątce, w ostatnich 12 dniach trzy razy stanął na podium. Małysz poprawił się po mistrzowsku.

Metro: "Pikawa szybciej biła, czyli Małysz znów lata"

Kto powiedział, że Adam Małysz się skończył? 31-letni skoczek błysnął formą na koniec sezonu. I to jak! Skoczek z Wisły był gwiazdą trzydniowych zawodów w Słowenii. I miał szczęście.

Super Express: "Orzeł przeleciał mamuta"

Na zakończenie sezonu nikt nie skakał tak, jak on. "Orzeł z Wisły" stanął na drugim stopniu podium we wszystkich trzech konkursach na mamucie w Planicy. Dzięki Adamowi Małyszowi historyczny sukces odniosła nawet nasza drużyna! Wczoraj "Orzeł z Wisły" był znów o krok od zwycięstwa. W trudnych warunkach poleciał idealnie.

Przegląd Sportowy: "To nie fart. To dobra forma"

Podium Małysza można traktować jako efekt rosnącej w ostatnich tygodniach formy. Serca szybciej musiały bić polskim kibicom. Sponsorem startu reprezentacji Polski w Planicy była liczba dwa. W piątek na drugim stopniu podium stanął Adam Małysz, w sobotę druga była polska drużyna, a wczoraj to miejsce znowu zajął Małysz. Tak udanego weekendu polscy skoczkowie nie mieli od dawna!

Polska: "Marzenia się spełniły: Adam wrócił i ma drużynę"

To był weekend na dwójkę, ale nie tę szkolną. Bo gdybyśmy mieli oceniać skoczków, to należałaby im się minimum piątka. Kruczek może spokojnie przygotowywać zespół do igrzysk w Vancouver. Powstanie teamu Małysz - Lepistö w roli trenera okazało się dobre dla wszystkich, bo Kruczek ma mniejszą presję, Stoch jest liderem drużyny, a Adam ma u boku kogoś komu ufa.

Dziennik: "Małysz błysnął na koniec"

Że też tak nie skakali przez cały sezon. Trzy drugie miejsca w trzy dni - to wynik Adama Małysza na skoczni Velikanka. Szczęśliwe zakończenie sezonu daje nam wielkie nadzieje na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Vancouver.

Fakt: "Mamy drużynę na medal"

Na takie chwile warto czekać całą zimę. Lepsi od naszych orłów okazali się tylko Norwegowie. A wczoraj Adam Małysz po raz kolejny znakomicie zaprezentował się w konkursie indywidualnym i zajął drugie miejsce!

Rzeczpospolita: "Małysz znów drugi"

Puchar Świata zakończony. To było ładne pożegnanie. Za rok igrzyska w Vancouver, Małysz marzy o złotym medalu, bo go jeszcze nie ma, a Kruczek być może myśli po cichu, że byłoby cudownie, gdyby drużyna, która na mistrzostwach świata w Libercu była czwarta, przesunęła się o jedno miejsce i stanęła na olimpijskim podium. Jeszcze miesiąc temu takie myśli byłyby wprost nieprzyzwoite, ale po konkursach na Velikance okazało się, że warto marzyć.

Małysz drugi, Stoch ósmy! Zawody godne finału sezonu ?

Więcej o: