Borsuk został mistrzem kitesurfingu

W Juracie odbyły się mistrzostwa Polski w kitesurfingu. Najlepsi polscy kitesurferzy o tytuł mistrzowski walczyli przy zmiennej i kapryśnej pogodzie

Deszczowa pogoda była przyczyną wielu zaskakujących wyników. Niespodziewanie odpadali faworyci - lider klasyfikacji Pucharu Polski Łukasz Ceran czy Maciek Kozerski. Publiczność była świadkiem zaciętej rywalizacji, spektakularnych trików, a emocji nie zabrakło do samego końca imprezy. Im dłużej trwały zawody i im większa była siła wiatru, tym kitesurferzy coraz lepiej przystosowywali się do warunków i demonstrowali coraz trudniejsze ewolucje.

Bezkonkurencyjny był zawodnik Diverse Extreme Team - Victor Borsuk, który mimo kłopotów z kolanem zdecydował się na start i obronę tytułu sprzed roku. W finale imprezy, dzięki trudniejszym technicznie i bardziej zróżnicowany trikom, pokonał Janka Koryckiego. Trzecie miejsce zajął Daniel Koziróg.

Wśród kobiet triumfowała Karolina Winkowska przed Wiktorią Boszko i Michaliną Laskowską.

W kategorii juniorów najlepszy okazał się Michał Maciejewski, drugi był Błażej Ożóg, a na trzecim miejscu rywalizację zakończył Dawid Koziróg.