W tej branży jesteśmy numerem jeden. Polska liderem na popularnej platformie

Polscy deweloperzy gier komputerowych od dawna zaliczani są do grona najlepszych na świecie. O popularności polskich produktów świadczy również lista życzeń na Steamie. W pierwszej dwusetce gier aż 38 pozycji pochodzi z Polski. Żaden inny kraj nie może się poszczycić taką statystyką.

Takie tytuły jak Cyberpunk, Wiedźmin czy Dying Light były globalnym sukcesem sprzedażowym. Polski przemysł gier wideo jednak nie tylko tymi tytułami stoi. Na Steamie gracze z całego świata wyrażają zainteresowanie co najmniej kilkudziesięcioma innymi produkcjami znad Wisły.

Zobacz wideo Polish Esport Cup.

Niezwykła popularność polskich gier

Serwie GamingAnalytics.info śledzi wszystkie dane związane z najpopularniejszą platformą do kupowania gier – Steam. Na sklepie użytkownicy mogą tworzyć swoje „listy życzeń", czyli gier, które już miały premierę, lub mają to przed sobą. Zadaniem listy życzeń jest umożliwienie graczom śledzenia ulubionych tytułów. Popularność na owej liście zazwyczaj przenosi się na realne zyski sprzedażowe i pokazuje również jakie jest zainteresowanie danym tytułem.

Polska w rankingu państw zajmuje pierwsze miejsce z aż 38 tytułami w pierwszej 200 rankingu listy życzeń. Kraj nad Wisłą przegonił Stany Zjednoczone (35), Kanadę (16), Francję (12), Wielką Brytanię (15) czy Japonię (6), czyli gigantów światowego przemysłu gier wideo. Świadczy to o ogromnym zainteresowaniu polskimi grami, które są dostępne na platformie Steam.

Fragment najnowszego trailera Call of Duty: Vanguard.Call of Duty jak film. Twórcy gry wypuścili nowy zwiastun [WIDEO]

Dying Light niekwestionowanym hitem

Jakie gry znajdują się w TOP200 listy życzeń? Pierwsze miejsce nieprzerwanie od grudnia 2020 zajmuje Dying Light 2 Stay Human studia Techland. Aktualnie śledzi ją ponad 230 tysięcy użytkowników Steama. Pierwsza część survivalowej gry była ogromnym sukcesem sprzedażowym, zbierającą bardzo dobre recenzje na wszystkich platformach. Nic dziwnego, że druga część jest tak mocno wyczekiwana. Jej premiera miała odbyć się 7 grudnia 2021, ale została przeniesiona na 2022.

Wysoko stoi również produkcja innego polskiego giganta – 11 bit studios – czyli Frostpunk 2. Gra aktualnie zajmuje 17. miejsce na listach życzeń, co jest jej najlepszą pozycją od pojawienia się w rankingu. Zapewne pozycja poprawi się w następnych miesiącach, kiedy poznamy szczegóły na temat gry.

Największym hitem wśród polskich produkcji był oczywiście Cyberpunk 2077. Gra studia CD Projekt RED w okolicach premiery była niekwestionowanym liderem sprzedażowym, a prawie 1,2 miliona użytkowników śledziło ją na Steamie.

Amazon wszedł na polski rynekAmazon zamiótł konkurencję. Wielka promocja na Twitchu i nie tylko

Więcej o: