Jędrzejczyk vs Kowalkiewicz. W Nowym Jorku wielki pojedynek o mistrzostwo

Poznaliśmy przeciwniczkę Joanny Jędrzejczyk (Berkut Arrachion Olsztyn) w walce o mistrzostwo federacji UFC w wadze słomkowej. Będzie nią inna Polka Karolina Kowalkiewicz (Gracie Barra Łódź).

Spekulacje o możliwej walce Jędrzejczyk i Kowalkiewicz słychać było od kilku miesięcy, bo władze federacji UFC chciały skonfrontować ze sobą obie zawodniczki z Polski w walce o mistrzostwo świata. Stało się to bardzo realne po tym, jak 9 lipca w Las Vegas Joanna Jędrzejczyk po raz trzeci obroniła mistrzowski pas. Pokonała wówczas przez jednogłośną decyzję sędziów Claudię Gadelhę. Trzy tygodnie później w Atlancie, Karolina Kowalkiewicz wygrała, ale niejednogłośnie, na punkty z Rose Namajunas. Był to pojedynek o miano pretendentki do tytułu mistrzowskiego, a więc przeciwniczki dla Jędrzejczyk.

Początkowo spekulowano, że walka może się odbyć w Polsce. UFC liczyło, że obecność dwóch Polek w walce o mistrzowski tytuł zachęci polskich fanów MMA do obejrzenia gali. Ostatecznie areną zmagań będzie słynna hala Madison Square Garden w Nowym Jorku. Pojedynek będzie częścią gali UFC 205, która odbędzie się 12 listopada.

Pierwszą walkę w UFC Joanna Jędrzejczyk stoczyła 26 lipca 2014 roku w San Jose. Pokonała wówczas na punkty Julianę Limę. 14 marca 2015 roku Jędrzejczyk znokautowała Carlę Esparzę i zdobyła mistrzostwo UFC w wadze słomkowej. Tytuł broniła trzykrotnie. Olsztynianka jest niepokonana w 12 walkach. Z kolei Karolina Kowalkiewicz zadebiutowała w UFC 19 grudnia 2015 roku i pokonała Randę Markos. Zawodniczka z Łodzi także jest niepokonana, a stoczyła dotychczas 10 pojedynków.

Więcej o: