Joanna Jędrzejczyk w reality show z najbliższą przeciwniczką

Olsztynianka będzie szkolić młodych zawodników w amerykańskim reality show ?The Ulimate Fighter?. Zwieńczeniem programu będzie rewanżowa walka z Claudią Gadelhą, o mistrzowski pas organizacji UFC.

Format programu, który zrobił furorę za oceanem zakłada, że młodzi zawodnicy zostają podzieleni na dwa przeciwstawne obozy i zabiegają o profesjonalny kontrakt z federacją UFC. W każdym odcinku programu odbywa się kilka walk. Aby móc podpisać profesjonalny kontrakt z najlepszą organizacją na świecie, dany zawodnik musi pokonać wszystkich swoich przeciwników. Organizacja UFC właśnie poinformowała, że Joanna Jędrzejczyk i Brazylijka Claudia Gadelha zostały trenerkami 23. edycji reality show "The Ultimate Fighter". - Prawdopodobnie pojawię się w kolejnej edycji amerykańskiego programu The Ultimate Fighter jako trener. Kiedy otrzymałam taką wiadomość, bardzo się ucieszyłam - mówiła jeszcze na początku grudnia dla "Wyborczej Olsztyn" Joanna Jędrzejczyk.

Najpierw program, a później walka

Pierwszy odcinek TUF 23 zostanie wyemitowany 20 kwietnia na antenie amerykańskiej stacji FOX Sports 1. W zmaganiach wezmą udział zawodniczki kategorii słomkowej oraz zawodnicy z dywizji półciężkiej. - Jest to niebywałe docenienie kariery sportowej Asi - mówi Szymon Bońkowski, trener Berkut Arrachion Olsztyn. - Trenerami zostają osoby z najwyższej półki światowego MMA. Program nagrywany jest przez siedem tygodni, a jego realizacja rozpocznie się już niebawem. To oznacza wylot naszej zawodniczki do Stanów Zjednoczonych na dłuższy czas. Zwieńczeniem amerykańskiego reality show będzie rewanżowa walka pomiędzy Jędrzjeczyk i Gadelhą o mistrzowski pas UFC. Panie spotkają się podczas finałowej gali TUF 23 Finale, która odbędzie się 8 lipca w Las Vegas. Po raz pierwszy spotykały się one w oktagonie 13 grudnia 2014 roku. Po wyrównanym pojedynku, sędziowie orzekli niejednogłośną wygraną na rzecz Polki. Od tamtej pory olsztynianka stoczyła trzy zwycięskie walki. W tym okresie Brazylijka stoczyła tylko jedną walkę, w której również jej ręka powędrowała ku górze.

- Z racji tego, iż program nagrywany jest dużo wcześniej, nie będzie problemów z przygotowaniami do tego starcia - zauważ trener olsztyńskiej wojowniczki. - Przeciwniczka Asi jest bardzo wymagająca. Z całą pewnością ten pojedynek zapowiada się niezmiernie interesująco.

Więcej o: