Orzeł vs Szydłowianka i Oskar vs Proch, oj będzie się działo

W sobotę i w niedzielę odbędą się w IV lidze gr. południowej mecze 11. kolejki. W lokalnych derbach Orzeł Wierzbica podejmie Szydłowiankę Szydłowiec a Oskar Przysucha zmierzy się z Prochem Pionki.

Przedostatni w tabeli Orzeł w sobotę zmierzy się z rywalem, z którym w ostatnim czasie spotykał się najwięcej razy. Mowa bowiem o piłkarzach Szydłowianki. Ten zespół z kolei ma po rozegraniu 10. serii gier na koncie 16 oczek i jest na wysokim siódmym miejscu. Patrząc tylko na wyniki z tego sezonu wydawać by się mogło, że podopieczni Andrzeja Koniarczyka sa zdecydowanymi faworytami, ale zaznaczyć należy, że Orzeł już wielokrotnie udowadniał, że z kim jak z kim, ale z Szydłowianką zdobywać punkty potrafi.

Za to w Przysusze spadkowicz z III ligi Oskar zmierzy się z beniaminkiem Prochem. Do tego meczu w lepszych nastrojach przystąpią goście a to dlatego, że w ostatniej serii gier - kosztem Orła - zdobyli trzy punkty, zaś przysuszanie otrzymali solidne baty od lidera Victorii Sulejówek.

Tymczasem o kolejne punkty w meczu przed własna publicznością powalczyć powinien inny beniaminek LKS Promna, który podejmie Wilgę Garwolin. W końcu w jedynym niedzielnym spotkaniu Energia Kozienice wyjedzie do Pruszkowa na mecz z rezerwami Znicza.

Więcej o: