Poznaniak pojedzie w rajdach WRC! Pierwszy start już za miesiąc w Portugalii

Kariera rajdowa Jakuba ?Colina? Brzezińskiego zaczyna nabierać mocnego rozpędu. Jeden z najbardziej obiecujących kierowców polskiej sceny rajdowej wystartuje w pięciu rundach Rajdowych Mistrzostw Świata WRC, w ramach cyklu Drive DMACK Fiesta Trophy. Pierwszy występ już za miesiąc w Portugalii.

Drive DMACK Fiesta Trophy to wspólna inicjatywa firm DMACK (producent opon dla samochodów startujących w WRC) i M-Sport (firma przygotowująca samochody do rajdów), której celem jest promowanie zdolnych kierowców pretendujących do startów w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata FIA (WRC). W ramach cyklu, kierowcy mają okazję wystartować w pięciu eliminacjach WRC za kierownicą samochodu Ford Fiesta R2T. Zwycięzca całej serii otrzyma w przyszłym sezonie możliwość występów w serii WRC 2. Natomiast dla triumfatorów pojedynczych rajdów przygotowano budżety umożliwiające start w jednym rajdzie WRC 2.

- Zaczynam się bać marzyć. Jedziemy w WRC! To największe marzenie każdego kierowcy. Możliwość zbierania doświadczenia u boku najlepszych kierowców na świecie będzie z pewnością nie lada przeżyciem, ale przede wszystkim lekcją, która mam nadzieję, pozwoli mi znacząco podnieść umiejętności - powiedział Brzeziński.

Colin zadebiutuje w Drive DMACK Fiesta Trophy w dniach 19-22 maja w Rajdzie Portugalii. Z kolei na początku lipca zamelduje się na rampie Rajdu Polski. Kolejne eliminacje cyklu zostaną rozegrane w Finlandii (28-31 lipiec), Niemczech (18-21 sierpień) i Hiszpanii (13-16 październik).

Więcej o: