Transfery. Brazylijski skrzydłowy Luis Carlos nowym piłkarzem Zagłębia Lubin

Zagłębie Lubin podpisało kontrakt z brazylijskim zawodnikiem Luisem Carlosem. Umowa będzie obowiązywała do 30 czerwca 2016 roku i zawarto w niej opcję przedłużenia o kolejny sezon. To pierwsze zimowe wzmocnienie ?Miedziowych?.

Luis Carlos polskim kibicom znany jest przede wszystkim z występów w Zawiszy Bydogszcz i Koronie Kielce. W ekstraklasie rozegrał łącznie 64 spotkania, zdobył 12 bramek i zaliczył siedem asyst. Taka samą liczbą spotkań Brazylijczyk może pochwalić się w meczach najwyższej klasy rozgrywkowej w Portugalii. Na tamtejszych boiskach zgromadził jednak sześć bramek i siedem kluczowych podań. Jesień 28-letni skrzydłowy spędził w portugalskim Moreirense FC.

- Luis Carlos to zawodnik o walorach ofensywnych, który podniesie naszą jakość w ataku. Brazylijczyk grał w już w Polsce, więc nie powinien mieć problemów z aklimatyzacją. Luis gra na pozycji skrzydłowego, może grać na lewej i prawej stronie, właśnie sprowadzenie zawodnika o takiej charakterystyce było naszym transferowym priorytetem - komentuje pierwsze wzmocnienie Zagłębia Piotr Burlikowski, dyrektor sportowy lubińskiego klubu.

Luis Carlos w środę dołączy do trenującej w tureckim Belek drużynie Zagłębia.

Więcej o: