Aleksander Śliwka najlepszy w Memoriale Ambroziaka

Nowy przyjmujący Asseco Resovii, Aleksander Śliwka został wybrany najlepszym graczem X Memoriału Zdzisława Ambroziaka, który w weekend odbył się w Warszawie. Nagrody zgarnęli także trzej inni resoviacy.

Asseco Resovia wygrała turniej, choć grała w nim osłabiona brakiem aż ośmiu swoich graczy. W finale w jej szeregach zagrał nawet środkowy... rywali, Bartłomiej Lemański. Wcześniej przez cały turniej na ataku występował natomiast Kewin Sasak, młody atakujący, który ostatni sezon spędził w MDK-u Warszawa.

Rzeszowianie w Warszawie wygrali 3:0 z AZS-em Olsztyn i w finale 3:1 z AZS Politechniką Warszawską. W obu spotkaniach najskuteczniejszy w szeregach mistrzów Polski był były siatkarz stołecznego klubu, Aleksander Śliwka. On też został wybrany MVP turnieju. Najlepszym atakującym uznano Oliega Achrema z Asseco Resovii, najlepszym libero Krzysztofa Ignaczaka, a najlepszym rozgrywającym Lukasa Tichacka. Dwie nagrody wpadł w ręce siatkarzy Politechniki, w tym jedna w ręce Pawła Halaby, przyjmującego, który jest wypożyczony do Warszawy właśnie z Asseco Resovii.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: