Stomil Olsztyn na dobre zagości na szklanym ekranie

Telewizja Polsat, która od tego sezonu pokazuje na swoich antenach rozgrywki pierwszej ligi, w październiku będzie gościła na trzech meczach Stomilu. Dwa z nich odbędą się na stadionie przy alei Piłsudskiego.

Pierwszym, transmitowanym z udziałem biało-niebieskich było niedzielne spotkanie z Chrobrym Głogów, które zakończyło się zwycięstwem olsztynian 2:1 (relację czytaj tu Stomil wygrał po mękach. Na boisku wrzało ).

Przypomnijmy, że do jego realizacji użyto dziewięciu kamer w jakości HD. Kibiców, którzy tego dnia zasiedli na trybunach stadionu w Olsztynie, bardziej jednak zastanawiały włączone maszty oświetleniowe, w blasku których rywalizowały drużyny. Tym bardziej że mecz rozpoczął się o godz. 12.45.

- Tego dnia pogoda była dość niepewna - tłumaczy Emil Wojda, dyrektor klubu. - Dla telewizji takie warunki nie są dobre, ponieważ potrzebują oni jednolitego oświetlenia płyty boiska. Stąd na godzinę przed spotkaniem uruchomiliśmy jupitery, i mimo że później wyszło już słońce, musiały pozostać włączone.

Wiadomo już, że w samym tylko październiku sympatycy biało-niebieskich aż trzykrotnie będą mieli okazję zobaczyć swoich ulubieńców w telewizji. Dwa mecze, z Wisłą Płock (4 października) oraz Zagłębiem Sosnowiec (16 października) odbędą się na obiekcie przy alei Piłsudskiego. Trzecią transmisję zaplanowano 23 października, kiedy to podopieczni trenera Mirosława Jabłońskiego zmierzą się na wyjeździe z Arką Gdynia.

Pojedynki z Wisłą i Zagłębiem rozpoczną się o dość nietypowej porze jak na pierwszą ligą, bo o godz. 20.30. - To będzie taka mała Liga Mistrzów - mówi z uśmiechem Piotr Głowacki, pomocnik OKS-u. - Lubimy grać przy świetle jupiterów. Dla kibiców to również lepsza godzina i chciałbym, aby na te mecze przychodził komplet publiczności.

Rekordzistą w nadchodzącym miesiącu pod względem meczów pokazywanych w Polsacie, będzie niedawny rywal Stomilu - zespół Chrobrego (z Zawiszą Bydgoszcz, GKS-em Katowice, Dolcanem Ząbki, Wigrami Suwałki).

Wcześniej, bo już w najbliższą środę, piłkarze Stomilu rozegrają w Bytowie zaległy mecz z tamtejszą Bytovią (godz. 18).

Plan transmisji spotkań z udziałem Stomilu:

- 4 października (niedziela): Stomil Olsztyn - Wisła Płock, godz. 12.45;

- 16 października (piątek): Stomil Olsztyn - Zagłębie Sosnowiec 20.30;

- 23 października (piątek): Arka Gdynia - Stomil Olsztyn 20.30.

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl .

Więcej o: