Jankos ocenił skład Heretics. "Tej drużynie przyda się doświadczony jungler"

Transfer Marcina "Jankosa" Jankowskiego do Team Heretics nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony, ale wiele osób uważa go za pewnik. W związku z tym Polak otrzymuje wiele pytań od swoich fanów. Na jedno z nich zdecydował się odpowiedzieć podczas autorskiej transmisji w Internecie.

Wokół Marcina "Jankosa" Jankowskiego w ostatnich tygodniach dzieje się naprawdę wiele. Z oficjalnych informacji wiemy jedynie, że Polak został odsunięty od głównego składu G2 Esports. Wiarygodne przecieki mówią jednak znacznie więcej. Zgodnie z nimi Jankos zagra w Heretics, co stało się motywem przewodnim wielu rozmów na jego streamie. Podczas jednego z nich zdecydował się odpowiedzieć na ważne pytanie od swojego widza.

Zobacz wideo Sport.pl na EA Sports Women's Football Summit

Jankos ocenił Team Heretics

Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami dostarczonymi przez portal Blix.GG, Marcin "Jankos" Jankowski od przyszłego sezonu League of Legends European Championship będzie reprezentować skład Team Heretics. Informacja ta jest jeszcze nieoficjalna, jednak wielu widzów jego streamów próbuje wyłuskać z Polaka chociaż szczątkowe informacje.

Jak się okazuje, jednemu z obserwujących się to udało. Oglądający o pseudonimie chickwingers, korzystając z jednej z funkcji czatu, zadał pytanie: "Jeśli miałbyś zagrać w drużynie z Evi’m, Ruby’m, Jackspektrą i Mersą, jak oceniłbyś tych zawodników?". Czwórka wymienionych zawodników, zgodnie z przeciekami, to nowi koledzy polskiego junglera. Jankos docenił kunszt zapytania nie tylko śmiechem, lecz odpowiedzią. Stawiając się, oczywiście, w hipotetycznej sytuacji dołączenia do takiej drużyny.

 

- Jeśli miałbym grać w tej drużynie, i nie miałbym wyboru, to myślę, że mają potencjał. Doświadczony jungler mógłby sprawić, że ten skład będzie dużo silniejszy, niż to wygląda na papierze. To ważne, aby taka drużyna miała leśnika, na którym może polegać - stwierdził Marcin Jankowski podczas jednego ze streamów - To zalecałbym tej formacji: znalezienie junglera bez wahań formy, który jest dobrym graczem i tylko czasem zawodzi. Ale to tylko moje spekulacje.

Rzecz jasna, w trakcie wypowiedzi, Jankos odnosił się do siebie. Doświadczenie, umiejętności lidera i stosunkowo niewielkie wahania formy to największe plusy polskiego junglera. Trzeba jednak pamiętać, z dozą uśmiechu i dystansu, że to tylko spekulacje.

Patryk 'Patitek' FabrowskiNietypowy kierunek polskiego esportowca. Zagra w saudyjskiej organizacji

Chaotyczny transfer do Heretics

Doniesienia o Jankosie, chwilę po portalu Blix.GG, potwierdził także zaufany insider zachodniej sceny, LEC Wooloo. Transfer, jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, zostanie sfinalizowany w nadchodzących tygodniach.

Dołączenie Jankosa do Heretics wydaje się jednak rozwiązaniem awaryjnym. Zawodnik swoimi umiejętnościami pasuje do znacznie lepszych formacji, a zgodnie z przeciekami - aż pięć z dziesięciu drużyn LEC wykazało zainteresowanie pozyskaniem Polaka. Wówczas na drodze stanęła wysoka kwota wykupu, która pierwotnie wynosiła ponad milion euro. Heretics miało zapłacić jedynie 100 tysięcy.

FaZe Clan, IEM Rio 2022Nowe zasady kwalifikacji na Majora w CS:GO. Najlepsi będą nagradzani

Więcej o: