Nietypowy kierunek polskiego esportowca. Zagra w saudyjskiej organizacji

Polski gracz VALORANTA, Patryk "paTiTek" Fabrowski, będzie kontynuował swoją karierę poza Europą. Zawodnik wybrał wyjątkowo egzotyczny kierunek.

Nie po raz pierwszy w swojej karierze Patryk "paTiTek" Fabrowski zaskoczył wszystkich swoją decyzją. Jeden z najlepszych polskich zawodników VALORANTA znalazł sobie nowy dom, w którym rozpocznie następny sezon. Polak przeniesie się do saudyjskich The Ultimates.

Zobacz wideo Praca marzeń naszych dzieci, żyła złota, a zarobki? "Polska w światowej czołówce"

"paTiTek" w The Ultimates

Kiedyś czołowe europejskie zespoły, a teraz saudyjski projekt. Kariera "paTiTka" przebiega wyjątkowo nietypowymi ścieżkami. Mimo wszystko można było po nim oczekiwać czegoś więcej. We wczesnych etapach rozwoju sceny VALORANTA Fabrowski wchodził w skład bardzo mocnego G2 Esports. Sam zwiastował, że uczyni z "Samurajów" najlepszą ekipę świata. Cóż - nie do końca mu się to udało, a po roku współpracy zawodnik rozstał się z hiszpańską organizacją.

Potem był krótki epizod w Heretics, o którym niewiele w zasadzie jest do powiedzenia. Ostatni sezon "paTiTek" spędził w Excel. Niektórzy spodziewali się, że jego kolejnym krokiem będzie inna europejska formacja, ale tak się nie stało. Fabrowski wybrał bowiem saudyjskich The Ultimates. Kolejny rok Polak rozpocznie więc na Bliskim Wschodzie.

IKLA, CS:GOUkraińcy nie mogli zagrać przez trwający ostrzał. Organizator nie zgodził się przełożyć meczu

Więcej treści esportowych na Gazeta.pl.

Taki kierunek to wyraźne obniżenie poprzeczki przez "paTiTka". The Ultimates mieli dotychczasowo problem z załapaniem się do jakichkolwiek większych rozgrywek międzynarodowych. Przebudowany zespół postara się to zmienić. Poza Polakiem do składu doszło trzech innych graczy.

Decyzja o przenosinach do The Ultimates oznacza też, że Fabrowski nie zagra w nowym formacie franczyzowych lig stworzonym przez Riot Games. To właśnie w nich mierzyć się będą najmocniejsze zespoły esportowej sceny VALORANTA z trzech różnych regionów świata.

Skład The Ultimates stworzą:

  • Patryk "paTiTek" Fabrowski
  • Tyler "Foxie" Lowton
  • Mohammed "Dazlly" Sultan
  • Sulltan "str1keR" Alshreef
  • Naif "iFly" Ahmed
  • Enrico "Sytu" Bonfiglioli (trener)

Piotr ZielińskiZieliński wyróżniony tuż przed Mundialem. Ma szansę na indywidualną nagrodę

Więcej o: