Avalon Extreme GT Challenge w Warszawie. Zobacz finały simracingowych zawodów na żywo

Gotowi na niezapomniane emocje? Finał wyjątkowych rozgrywek esportowych Avalon Extreme GT Challenge już za kilka dni w profesjonalnej arenie gamingowej na warszawskim Powiślu. Przyjdź i zobacz zawodników w akcji!

To będzie wydarzenie, którego nie może przegapić prawdziwy fan e-sportu. Od wielkiego finału Avalon Extreme GT Challenge – wirtualnych rozgrywek dzieli nas zaledwie kilka dni! Już 12 lutego w prawdziwej arenie gamingowej - ESPORT SPOT będzie można kibicować graczom, którzy zmierzą się na żywo o tytuł mistrza Avalon Extreme GT Challenge ścigając się w grze Gran Turismo Sport. Organizowane przez Fundację Avalon przy wsparciu Polskiej Ligii Esportowej i agencji ProMasters League wydarzenie będzie transmitowane także na kanale Motowizji.

Zobacz wideo Iga Świątek: Chcę być bardziej agresywna na korcie

Wystartują najlepsi

Trzyetapowe zawody pozwolą wyłonić 10 najszybszych zawodników, którzy w ramach finałowych rozgrywek Avalon Extreme GT Challenge wystartują w 5 parach. W myśl hasła „Prawdziwy sport jest jeden" grać będą ze sobą osoby sprawne i osoby z niepełnosprawnością. Wydarzenie startuje o 12:00. Finałowe zmagania zawodników rozpoczną się o godzinie 13:00. Najszybsi z najszybszych, czyli trzy zwycięskie drużyny, które zdobędą najlepszy czas w finałowych zmaganiach w grze Gran Turismo Sport otrzymają nagrody ufundowane przez partnera wydarzenia.

Uczta dla fanów gier, e-sportu i wyścigów w najlepszym wydaniu

W Esport SPOT - profesjonalnej arenie gamingowej mieszczącej się przy ulicy Dobrej, na warszawskim Powiślu, zaplanowano komfortową przestrzeń dla graczy i  widowni. Finał będzie miał charakter imprezy otwartej. Poza sportowymi emocjami, dla wszystkich uczestników imprezy przewidziano dodatkowe atrakcje. Gościem specjalnym imprezy będzie Sebastian Luty – kierowca wyścigowy i założyciel Fundacji Avalon, wraz ze swoim Hooliganem, czyli Hyundai i20 WRC Proto, jedynym autem wyścigowym prowadzonym za pomocą 2 joysticko?w. Odwiedzający e-spot kibice będą mogli usiąść za sterami Hooligana oraz odwiedzić  strefę partnerów i sponsorów wydarzenia. Po sportowych zmaganiach, organizatorzy zapraszają na wieczorną imprezę, podczas której o oprawę muzyczną zadbają dwie DJki.

- Jeśli nie możesz dołączyć do nas w ESPORT SPOCIE, to nic straconego. Oglądaj emocjonujące wyścigi, niesamowitych gamerów na kanale Motowizji, naszego partnera medialnego. Dla wszystkich widzów przygotowujmy relacje w formie live streamingu z profesjonalnym komentarzem i studiem oraz znanymi sportowcami i influencerami - mówi Aleksandra Kogut, organizatorka wydarzenia

Prawdziwy sport jest jeden

Avalon Extreme GT Challenge to najprawdopodobniej pierwsze takie wydarzenie, w którym osoby pełnosprawne wystartują wraz z niepełnosprawnymi, po raz kolejny udowadniając, że w sporcie liczy się pasja i duch rywalizacji. Tu nie ma barier. Event jest organizowany przez Avalon Extreme – projekt Fundacji Avalon, który promuje sporty ekstremalne, zmieniając postrzeganie osób z niepełnosprawnościami i udowadniając, że prawdziwy sport jest jeden.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.