Masowe bany w CS:GO. Youtuber odkrył modyfikację wykorzystującą błąd gry

Polski youtuber pokazał modyfikację w CS:GO, przez którą zbanowano kilkaset osób. Gracze, którzy wyokrzystali błąd gry, otrzymali zakaz udziału w rozgrywkach Faceit.

Wszystkie gry online zmagają się z nieuczciwymi graczami, którzy próbują oszukać pozostałych uczestników. Tym razem takich użytkowników ukarano za wykorzystanie wadliwej modyfikacji Steam, dzięki której gracze lepiej słyszeli swoich przeciwników i mogli przewidzieć ich ruchy. Wadę wskazał polski youtuber - Mefju23. Z tego powodu twórcy CS:GO zbanowali ponad 400 osób.  

Faceit wprowadza zakaz gry w CS:GO dla osób, które wykorzystały błąd

Jak poinformował Mefju23, początkowo platforma komputerowa Faceit banuje użytkowników permanentnie. Po dwunastu miesiącach można się jednak odwołać od decyzji i wrócić do rozgrywki. W swoim oświadczeniu Mefju23 przeprosił również graczy, którzy skorzystali z jego poradnika. 

Osobiście mogę jedynie przeprosić, że przez swój film wielu z Was otrzymało/otrzyma tego bana. Fakt, że ostrzegałem o ryzyku podczas używania tego bana, sam nie grałem na nim żadnego Faceita, ale to nie umniejsza mojej winy. Niestety jedyne co mogę zrobić to powiedzieć: Przepraszam

- napisał Mefju23. Filmik przedstawiający jak dokonać edycji pliku tekstowego został już usunięty z kanału youtubera. 

Osoby, które dokonały modyfikacji pliku "Soundmixers.txt", zostały zapisane w systemie, jako gracze zbanowani za "cheating - game exploit". Faceit postanowiło zestawić edycję pliku tekstowego na równi z cheatami. Według Mefju23 nie powinno się zestawiać modyfikacji ustawień z programami wspomagającymi rozgrywkę. 

Chociaż przewaga graczy wynikała z tylko z modyfikacji ustawień, to Faceit zdecydowało się wprowadzić bezwzględną karę wobec osób, które ją wykorzystały w rozgrywkach online. Odpowiedź platformy współpracującej z CS:GO nie zadowoliła graczy, którzy otrzymali bana. Druga część użytkowników stwierdziła z kolei, że Faceit nie powinno tolerować wspomagania za pomocą kodów. 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.