Rywal Jerzego Dudka wskazał najlepszego bramkarza świata. "Robi się nieco chciwy"

Chris Kirkland wskazał najlepszego bramkarza na świecie. Zdaniem byłego bramkarza Liverpoolu na tytuł ten zasługuje Alisson Becker - obecny golkiper "The Reds".

Chris Kirkland chwali Alissona Beckera. Zdaniem byłego bramkarza Liverpoolu Brazylijczyk jest najlepszym bramkarzem na świecie. Dowodzić temu mają zdobyte przez niego trofea drużynowe i indywidualne. Anglik wymienia też umiejętności bramkarza, które wyróżniają go spośród pozostałych zawodników. 

- Myślę, że te wszystkie nagrody mówią o nim wszystko. Robi się nieco chciwy w tym aspekcie. Nie jestem stronniczy, ale on jest najlepszy na świecie. Gdyby zapytać kogokolwiek o to, którego bramkarza chcieliby mieć w drużynie, siedem na dziesięć osób wskaże Alissona. Nie mam co do tego cienia wątpliwości - powiedział w "Liverpool Echo" Chris Kirkland. 

Zobacz wideo

Były bramkarz Liverpoolu wskazuje umiejętności, które wyróżniają Alissona spośród pozostałych 

- Jest bardzo dobry technicznie. Ma w sobie spokój, który pomaga obrońcom. I widać to na boisku. Uwierz mi, niektóre jego parady nie są łatwe, ale on sprawia, że tak wyglądają. Zrozumieją to tylko bramkarze - chwali Brazylijczyka Chris Kirkland. 

Anglik chwali również władze Liverpoolu. Transfer kosztował klub ponad 60 mln euro, ale przyniosło to klubowi duży zysk. Jak twierdzi Kirkland, obecnie Alisson jest wart ponad 100 milionów funtów.  

- Sprowadzenie Alissona to rewelacyjny pomysł. Za taką kwotę to nawet okazja. W tamtym czasie myśleliśmy, że 65 milionów funtów to dużo, teraz jest wart ponad 100 milionów - stwierdził w "Liverpool Echo" Chris Kirkland. 

Alisson Becker został też doceniony na ostatniej gali Złotej Piłki. Bramkarz otrzymał nagrodę im. Lwa Jaszyna, dla najlepszego bramkarza 2019 roku. W Liverpoolu gra od lipca 2018 roku, a obecny kontrakt zawodnika obowiązuje do czerwca 2024 roku. 

Więcej o: