Tauron Bachleda Ski. Otwarte Mistrzostwa Amatorów Dolnego Śląska za nami

W niedzielę (12 lutego) w stacji narciarskiej Lądek Zdrój rozegrano Otwarte Mistrzostwa Amatorów Dolnego Śląska w narciarstwie alpejskim. Zawody były jednocześnie siódmymi już eliminacjami Mistrzostw Polski Amatorów, organizowanych w ramach projektu TAURON Bachleda Ski.

Na północnym stoku Trojaka, w pięknej zimowej scenerii i przy nieco łagodniejszym niż ostatnio mrozie, do rywalizacji stanęło 45 zawodników podzielonych na pięć kategorii. Na trasie o długości 650 m rozegrano dwa przejazdy slalomu giganta, a o końcowej klasyfikacji decydował ich łączny czas.

Doskonale przygotowany stok i dobre warunki śniegowe pozwoliły zawodnikom w pełni zaprezentować swoje umiejętności i przyczyniły się do zaciętej rywalizacji pomiędzy najlepszymi.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Joanna Liwska z czasem 1:09.08, pokonując o niespełna sekundę Karolinę Gogałę. Zwycięzcą wśród mężczyzn został Wojciech Zaczyk, którego czas 1:04.84 był o pół sekundy lepszy od czasu Macieja Harasyma.

Jeden z najlepszych zawodników startujących w mistrzostwach Dolnego Śląska - Jakub Chachulski podsumowuje: "Wrażenia rewelacyjne. Dobre stoki, dobre warunki, ciekawe ustawienie giganta. Naprawdę fajna impreza".

Dla polskich narciarzy to nie koniec sportowych emocji tej zimy. Kolejne edycje Mistrzostw Polski Amatorów będą miały miejsce w Przemyślu, Wiśle i Nowym Targu, a wielki finał już 23 marca w Kluszkowcach. Zawody są częścią TAURON Bachleda-Ski, programu odbudowy narciarstwa alpejskiego w Polsce realizowanego przez firmę TAURON Polska Energia pod patronatem i przy współpracy najlepszego polskiego narciarza Andrzeja Bachledy-Curusia.

Poniżej przedstawiamy zwycięzców poszczególnych grup:

Kobiety grupa 1

Mężczyźni grupa 1

Mężczyźni grupa 2

Mężczyźni grupa 3

Mężczyźni grupa 4

Więcej informacji na tauronbachledaski.pl ?

Więcej o: