Skoki narciarskie. Murańka bliski startów w Pucharze Świata

Kadra skoczków powróciła z treningów w Innsbrucku i Bischofshofen. - Gdybym w tym momencie na podstawie tego zgrupowania miał zdecydować o wyjeździe na Puchar Świata, Klimek byłby w składzie - komplementował Klimka Murańkę Łukasz Kruczek.

W Austrii trenowały razem obie kadry - narodowa i młodzieżowa. - Chcieliśmy potrenować wspólnie, bo z racji powiększonych kwot ci zawodnicy będą zimą więcej czasu spędzać razem. To jest bardzo istotne, żebyśmy się wszyscy dograli - powiedział Łukasz Kruczek, trener kadry A.

Zgrupowanie się udało, trener chwalił zarówno pogodę jak i przygotowanie skoczni. Był też zaskoczony wysoką formą niektórych młodzieżowców. - Bardzo pozytywnie zaskoczył Klimek Murańka, który na przestrzeni całego zgrupowania spisywał się najlepiej z całej kadry młodzieżowej. Prezentował wysoki, wyrównany poziom. Skakał bardzo dobrze i przede wszystkim powtarzalnie, co podkreślam. Gdybym w tym momencie na podstawie tego zgrupowania miał zdecydować o wyjeździe na Puchar Świata, Klimek byłby w składzie - komplementował młodego zakopiańczyka Kruczek.

Zawodnicy cały czas prowadzą trening motoryczny. 2. listopada zaczynają ostatnie treningi na igelicie. Będą przez 3 dni skakać w Szczyrku. Sztab trenerski planuje już mniejszą liczbę skoków. 11. listopada zawodnicy polecą do Finlandii. Zaplanowane są treningi Vuokatti, już na śniegu. Kadra trenować będzie wspólnie z Adamem Małyszem a także polskimi kombinatorami norweskimi. - To dobre centrum treningowe. Na pierwszym śniegu będziemy troszeczkę dłużej, będzie tam więcej skakania - zapowiada trener.

Sezon zimowy rozpoczyna się 27 listopada konkursem drużynowym w Kuusamo.

Specjalny serwis o skokach? Sprawdź Skijumping.pl ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA