O której skoki narciarskie dzisiaj. Kiedy transmisja PŚ w Klingenthal? [TERMINARZ, TRANSMISJA]

Przed skoczkami narciarskimi trzeci weekend sezonu 2023/24 w Pucharze Świata. Tym razem czołowi zawodnicy pojawią się na skoczni w niemieckim Klingenthal, a wśród nich zobaczymy aż pięciu Polaków. W kwalifikacjach najlepszy był Dawid Kubacki (5. miejsce), a skoki Biało-Czerwonych napawają optymizmem. Konkurs już w sobotę 9 grudnia. O której skoki narciarskie dzisiaj? Gdzie transmisja TV? Wyniki, terminarz Pucharu Świata.

Przed kolejnym weekendem Pucharu Świata w polskiej kadrze skoczków doszło do sporych roszad. Do niemieckiego Klingenthal nie udali się będący w kiepskiej formie Kamil Stoch i Aleksander Zniszczoł, a zastąpili ich Maciej Kot i Andrzej Stękała. Biało-Czerwoni pracują nad powrotem do dobrej dyspozycji, co widać było w pierwszych treningach oraz kwalifikacjach. Teraz czeka ich pierwszy konkurs na niemieckiej skoczni. 

Zobacz wideo Maciej Kot przed zawodami Pucharu Świata w Klingenthal: Mam miłe wspomnienia z tą skocznią

O której dzisiaj skoki narciarskie? Forma Polaków rośnie

W piątek 8 grudnia odbyły się treningi oraz kwalifikacje, po których polscy kibice mają powody do optymizmu. Najlepiej spisał się w nich Dawid Kubacki, który do konkursu przystąpi po piątym miejscu w kwalifikacjach. Nieźle spisał się Piotr Żyła (14. miejsce), a 26. był Paweł Wąsek. Powracający do kadry Andrzej Stękała i Maciej Kot również bez problemu dostali się do zawodów. Zajęli kolejno 31. i 37. miejsca. 

Najlepszy w całej stawce był Japończyk Ryoyu Kobayashi, a podium uzupełnili lider Pucharu Świata  Stefan Kraft oraz Norweg Johann Andre Forfang. Do ostatniego z nich Kubacki stracił 11,2 punktu po skoku na 137,5 metra. 

PŚ w Klingenthal. Terminarz, godziny zawodów

sobota, 9 grudnia

  • 14:45 - seria próbna
  • 16:00 - konkurs indywidualny

niedziela, 10 grudnia

  • 14:00 - kwalifikacje 
  • 16:00 - konkurs indywidualny

Puchar Świata 2023/24 w Klingenthal. O której skoki narciarskie dzisiaj? Transmisja TV za darmo, godzina, wyniki  

Serię próbną sobotniego konkursu zaplanowano na godzinę 14:45, a właściwe zawody rozpoczną się o 16:00. Transmisję telewizyjną będzie można oglądać na antenach TVN-u i Eurosportu. Online zawody transmitowane będą w serwisie Player.pl po wykupieniu odpowiedniego pakietu. Po wyniki na bieżąco zapraszamy do relacji tekstowej w serwisie Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Agora SA