MŚ Planica 2023. O której skoki dzisiaj? Gdzie oglądać? Jaki kanał? [TRANSMISJA NA ŻYWO, STREAM]

W niedzielę, 26 lutego odbędzie się konkurs drużyn mieszanych na mistrzostwach świata w Planicy. W składzie reprezentacji Polski znajdzie się m.in. świeżo upieczony mistrz świata ze skoczni normalnej Piotra Żyła. Gdzie i o której godzinie oglądać dziś skoki narciarskie? Transmisja na żywo, stream.

Sobota w Planicy była udana dla polskich skoków narciarskich, ponieważ Piotr Żyła drugi raz w karierze został mistrzem świata na skoczni normalnej. Pozostałych czterech Polaków również zaprezentowało świetną formę i każdy z nich znalazł się w czołowej dwudziestce zawodów. W niedzielę wszystkich kibiców czekają kolejne emocje, ponieważ organizatorzy zaplanowali konkurs drużyn mieszanych. 

Zobacz wideo Żyła na gorąco: Odleciałem. Po serii próbnej chciało mi się płakać

MŚ w Planicy wciąż trwają. Gdzie i kiedy oglądać konkurs drużyn mieszanych z udziałem Piotra Żyły?

W konkursie drużyn mieszanych Polskę reprezentować będą: świeżo upieczony mistrz świata Piotr Żyła, Kamil Stoch, Nicole Konderla i Kinga Rajda. Dwa lata temu w Oberstdorfie nasza drużyna zajęła szóste miejsce i w tegorocznych zawodach znów nie będzie jednym z faworytów. Wtedy w skład naszej kadry weszli: Anna Twardosz, Piotr Żyła, Kamila Karpiel i Dawid Kubacki.

Poza Piotrem Żyłą na starcie zawodów pojawią się inni medaliści wczorajszego konkursu panów, a więc Andreas Wellinger i Karl Geiger. Dzięki tym zawodnikom to właśnie Niemcy wskazywani są w roli zespołu z największymi szansami na medal. W ich składzie znajdzie się również nowa mistrzyni świata Katharina Althaus.

Podczas MŚ w 2021 roku triumfowała reprezentacja Niemiec, za którą uplasowali się Norwegowie i Austracy. To właśnie te zespoły oraz niesiona dopingiem miejscowych kibiców Słowenia, są głównymi faworytami do walki o złoto. W tym sezonie konkursy mikstów odbywały się dwukrotnie. W Titisee-Neustadt wygrała Austria przed Norwegią i Niemcami, a w Willingen najlepsi byli Norwegowie przed Austrią i Niemcami. Polacy startowali tylko w pierwszym z konkursów i zajęli siódme miejsce w składzie: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Nicole Konderla i Kinga Rajda.

MŚ Planica 2023. O której skoki dzisiaj? Gdzie oglądać konkurs mikstów? [TRANSMISJA NA ŻYWO, STREAM]

Niedzielny konkurs drużyn mieszanych na mistrzostwach świata w Planicy zaplanowano na godzinę 17.00. Transmisję będzie można obejrzeć w telewizji na kanałach TVN i Eurosport 1. Z kolei w internecie będzie dostępna za pośrednictwem platformy streamingowej Player.pl. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA