Jeden skok odmienił jego życie. Miał kończyć karierę, a będzie tajną bronią na TCS

Skok na 141,5 m dał Andersowi Fannemelowi wygraną w konkursie Pucharu Kontynentalnego w Ruce. Norweski skoczek miał skończyć karierę po minionym weekendzie, ale dzięki świetnej dyspozycji dostanie szansę rywalizacji w Turnieju Czterech Skoczni. - Niewiele osób o tym wiedziało poza kolegami z drużyny - mówił Fannemel w rozmowie z dziennikiem "Dagbladet".

Anders Fannemel był przez lata czołowym skoczkiem Pucharu Świata. Norweg najbardziej zapadł w pamięć, skacząc 251,5 m w 2015 roku w Vikersund, pobijając nieoficjalny rekord świata w długości skoku narciarskiego. Karierę norweskiego skoczka przerwała kontuzja, konkretniej zerwanie więzadła w kolanie i uszkodzenie łąkotki. - Otrzymałem zasiłek chorobowy po dwóch i pół roku upominania się po kontuzji. Trochę pracowałem w zeszłym roku, aby to zrobić. Żyję poniżej granicy ubóstwa - mówił Fannemel w maju tego roku.

Zobacz wideo Rekordowy start sezonu polskich skoczków. Tak dobrze jeszcze nie było

Fannemel wraca na Turniej Czterech Skoczni. "Bardzo radosna wiadomość"

Anders Fannemel wziął udział w konkursie indywidualnym na skoczni w Ruce w Pucharze Kontynentalnym. Z powodu silnego wiatru konkurs został zakończony po jednej serii. W niej najlepszy okazał się właśnie Fannemel, który skoczył na 141,5 m i wyprzedził Norwega Joacima Oedegaarda Bjoerenga oraz Fina Eetu Nousiainena. Ta wygrana pozwoliła mu się zbliżyć na 59 punktów do Niemca Philippa Raimunda, prowadzącego w klasyfikacji PK po czterech konkursach - Fannemel jest drugi.

Anders Fannemel zdradził w rozmowie z dziennikiem "Dagbladet", że dwa konkursy PK w Ruce miały być jego ostatnimi w karierze. Okazuje się, że Fannemel wystąpi na turnieju Czterech Skoczni, po raz pierwszy od czterech lat. - Niewiele osób o tym wiedziało poza kolegami z drużyny. Siedzieliśmy w piątek wieczorem w saunie, a tam jesteśmy zawsze ze sobą szczerzy - mówił skoczek. - To dla nas bardzo radosna wiadomość - stwierdził Clas Brede Braathen, menedżer norweskiej kadry.

Anders Fannemel zadebiutował w Pucharze Świata w grudniu 2009 roku, zajmując dziesiąte miejsce w Lillehammer, zajmując dziesiąte miejsce. Od tej pory Norweg brał udział w siedmiu edycjach Turnieju Czterech Skoczni, a jego najlepszym wynikiem było trzecie miejsce w sezonie 17/18, gdzie przegrał o 17,9 pkt z Andreasem Wellingerem i o 87,5 pkt z Kamilem Stochem. 71. Turniej Czterech Skoczni odbędzie się od 29 grudnia 2022 do 6 stycznia 2023 roku.

Więcej o: