Świetny skok Kubackiego, lepszy był tylko Granerud! Polska szósta w serii próbnej miksta!

Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w serii próbnej przed konkursem drużyn mieszanych podczas Pucharu Świata w Rasnovie. Skok na 96 metrów sprawił, że wyprzedził go tylko Halvor Egner Granerud, który lądował o metr dalej. Norwegia wygrałaby także konkurs miksta, jeśli brane pod uwagę byłyby wyniki serii próbnej.

W piątek w Rasnovie potężne emocje zapewniły rozstrzygnięcia w konkursie mężczyzn - po dyskwalifikacji Halvora Egnera Graneruda zawody wygrał Ryoyu Kobayashi przed Kamilem Stochem i Karlem Geigerem. Czwarty był Dawid Kubacki, któremu do podium ostatecznie zabrakło jedynie 0,1 punktu, a piąty Piotr Żyła.

Zobacz wideo Dawid Kubacki o dyskwalifikacji Stękały: Mnie samemu zdarzało się podczas letnich zawodów stracić 1,5 kg

Kubacki drugi, Stoch szósty w serii próbnej w Rasnovie

Na sobotę zaplanowano rywalizację drużyn mieszanych, którą rozpoczęto od serii próbnej. Polskę reprezentowali Anna Twardosz, Kamil Stoch, Kamila Karpiel i Dawid Kubacki. Najlepiej spisał się Kubacki, który uzyskał aż 96 metrów i zajął drugie miejsce, przegrywając tylko z Halvorem Egnerem Granerudem (97 metrów). Za nimi znalazł się kolejny Norweg Daniel Andre Tande (92 metry). Kamil Stoch (90,5 metra) zajął szóste miejsce. 

Halvor Egner Granerud został zdyskwalifikowany po konkursie w RasnovieTrener Norwegów odpowiada na słowa Żyły: Nie wiem nic o żadnych ostrzeżeniach przed dyskwalifikacją

Słabiej spisały się polskie skoczkinie - Anna Twardosz (79 metrów) była piętnasta wśród kobiet, a Kamila Karpiel (68,5 metra) siedemnasta. Najlepsza okazała się Nika Kriznar (93 metry) ze Słowenii, która wyprzedziła Austriaczkę Danielę Iraschko-Stolz (90 metrów) i Silje Opseth (89 metrów) z Norwegii. 

Kubacki wyrasta na faworyta MŚ. Stoch znów na podium. Kubacki wyrasta na faworyta MŚ. Stoch znów na podium. "Wszystko bardzo dobrze przemyślane"

Norwegia najlepsza, Polska na szóstym miejscu przed mikstem

W prowizorycznej klasyfikacji końcowej miksta najlepszy okazałby się zespół Norwegii (304,6 punktu), który wyprzedziłby Słowenię (284,8 punktu) i Austrię (272,6 punktu). Polska (240 punktów) zajęłaby szóste miejsce, ale za nią znalazła się Japonia (177,3 punktu), która miała tylko trzy skoki - nie wystartował Ryoyu Kobayashi.

Nietypowa godzina skoków w sobotę. Gdzie i o której oglądać konkurs w Rasnovie? [TRANSMISJA TV]Nietypowa godzina skoków w sobotę. Gdzie i o której oglądać konkurs w Rasnovie? [TRANSMISJA TV]

Początek pierwszej serii konkursowej przewidziano na godzinę 9:45. Relacje na żywo na Sport.pl.

Więcej o: