Chwile grozy Klemensa Murańki na skoczni w Klingenthal. "Przesadził"

Podczas drugiego skoku Klemensa Murańki w konkursie indywidualnym w Klingenthal doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Polak popełnił błąd przy wyjściu z progu i zachwiał się tuż za bulą. Co prawda utrzymał równowagę w locie, ale musiał znacznie skrócić swoją próbę. Przez to zakończył zawody dopiero na 30. miejscu.

Po pierwszej serii Klemens Murańka zajmował 21. miejsce. Skoczył 127 metrów i wydawało się, że będzie w stanie awansować nawet do drugiej dziesiątki. - Sam mówił, że nieco przesadził, za agresywnie podszedł do tego skoku - mówił w przerwie konkursu dla TVP Sport Adam Małysz.

Zobacz wideo "Kamil Stoch ruszył w pogoń za trzecią w karierze Kryształową Kulą"

Duże problemy w drugim skoku Klemensa Murańki. Polak spadł na 30. miejsce

Finałowa seria nie poszła jednak po jego myśli. 121 metrów, ale ważniejsze w przypadku Murańki od odległości było to, że spokojnie wylądował. Przy wybiciu Polak popełnił podobny błąd, jak w pierwszej serii. Odbił się tylko z jednej narty, agresywnie położył na narty i zachwiał w powietrzu. Nie pomogły zapewne także trudne warunki. Ostatecznie udało mu się utrzymać równowagę w locie, uniknąć groźnego upadku i wylądować, ale uzyskał tylko 121 metrów. - Nartka nie wysła i co? Bez punktów! Znaczy jeden punkt zdobyty. Najważniejsze, że cały i zdrowy - napisał Murańka na Instagramie po konkursie. 

 

Murańka szóstym Polakiem w klasyfikacji generalnej PŚ

Skoczek skończył zawody na 30. pozycji i zdobył tylko jeden punkt do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W niej Murańka jest 28. z dorobkiem 112 punktów zdobytych w tym sezonie. Przed nim znajduje się pięciu Polaków - trzeci Kamil Stoch, czwarty Piotr Żyła, szósty Dawid Kubacki, piętnasty Andrzej Stękała i 26. Jakub Wolny, który wyprzedził Murańkę dzięki 14. pozycji w sobotnim konkursie. 

W zeszłym tygodniu Murańka osiągnął swój najlepszy wynik w karierze - był czwarty podczas zawodów w Willingen. Weekend Pucharu Świata w Klingenthal trwa dalej. Na niedzielę zaplanowano prolog o godzinie 13:00 i drugi konkurs indywidualny o 14:30. Relacje na żywo na Sport.pl.

Więcej o: